ГоловнаПолітика

Клімкін: для Росії українські моряки - розмінна монета, тому їх не звільняють

Міжнародний трибунал зобов'язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків.

Клімкін: для Росії українські моряки - розмінна монета, тому їх не звільняють
Фото: Макс Левин

Росія використовує захоплених у Керченській протоці українських моряків для досягнення своїх цілей на міжнародній арені, зокрема, в міжнародних суперечках з Україною.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Крим.Реалії.

"Але, розумієте, чому Росія відмовляється виконувати (рішення Міжнародного трибуналу з морського права, - ред.) - ми їй перебили гру. Тобто Росія хотіла хлопців використовувати як розмінну монету. Зараз використовувати їх як важіль. Просто їх на щось обміняти", - заявив Клімкін.

Міністр нагадав, що є чітке рішення міжнародного суду, за яким Росія повинна звільнити українських моряків. Він сподівається, що з широкою міжнародною підтримкою українських моряків вдасться повернути з російського ув'язнення додому.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські силовики захопили три українських військових кораблі в нейтральних водах Чорного моря. Екіпаж двох катерів і буксира (24 людини) доставили в Сімферополь, де підконтрольний Росії суд заарештував усіх українців. Наступного дня моряків перевезли до Москви, де вони і перебувають досі.

25 травня Міжнародний трибунал з морського права ООН постановив, що Росія повинна звільнити всіх українських моряків, які були взяті в полон в листопаді 2018 року, і повернути три кораблі. Росія заявила, що не виконуватиме вимоги Міжнародного трибуналу.

Увечері того самого дня Московський суд розглянув апеляційні скарги військовополонених українських моряків і відхилив їх. Він залишив усіх українських військовополонених моряків під вартою до кінця липня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter