ГоловнаПолітика

Філарет запрошує архієреїв на свято від імені ліквідованої УПЦ КП

Чинний глава ПЦУ митрополит Епіфаній такого запрошення не отримав

Фото: glavred.info

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет розіслав архієпископам запрошення на "урочисте молитовне спілкування" в пам'ять про священномученика Макарія на бланках Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомляє офіційний телеграм-канал Соні Кошкіної.

"14 травня Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського. У всі часи для КП це був особливий день - Св. Макарій вважався негласним покровителем КП, його мощі зберігаються у Володимирському соборі", - сказано в повідомленні.

На 14 травня почесний патріарх ПЦУ Філарет запрошує архієреїв помісної української церкви на "урочисте молитовне спілкування" і розсилає спеціальні листи.

"Ось тільки робиться це - увага - на бланках Київського патріархату, якого нині не існує. 15 грудня 2018 року Філарет особисто підписав папір про його розпуск - в ім'я подальшого вливання в лави ПЦУ", - сказано в повідомленні.

До того ж, чинний глава ПЦУ митрополит Епіфаній такого запрошення не отримав.

"Не те, щоб Епіфаній сильно засмутився, у нього на вівторок інші плани - візит на Донбас. Але, погодьтеся, ситуація ненормальна. Оголився серйозний конфлікт між Філаретом і Епіфанієм", - сказано в повідомленні.

Відсутність запрошення на важливу для церкви подію може свідчити про те, що патріарх Філарет незадоволений новоствореною ПЦУ, і може створювати перешкоди для її нормальної діяльності, "аж до спроби скликати Помісний собор, щоб переглянути Статут ПЦУ."

У разі кардинальних змін у статуті церкви Вселенський патріархат у Константинополі може відкликати томос про помісну православну церкву України.

Детальніше про можливий розвиток конфлікту між лідерами ПЦУ читайте в телеграм-каналі Koshkina (official).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter