ГоловнаПолітика

Голові "РИА Новости Украина" Вишинському продовжили арешт на два місяці

Термін арешту Вишинського закінчувався 24 травня, а наступне засідання відбудеться в червні.

Голові "РИА Новости Украина" Вишинському продовжили арешт на два місяці
Кирилл Вышинский
Фото: MaiNews

Подільський районний суд Києва 7 травня продовжив арешт керівнику "РИА Новости-Украина" Кирилу Вишинському до 22 липня.

Термін арешту Вишинського закінчувався 24 травня, а наступне засідання відбудеться в червні, оскільки один з членів суддівської колегії йде у відпустку. Через це головуюча суддя Олена Павленко поставила на розгляд питання про необхідність продовження запобіжного заходу, передає Радіо Свобода.

Прокурор Роман Мурачов подав клопотання з проханням залишити Вишинського під арештом ще на два місяці. Він обґрунтував необхідність такого заходу тим, що підсудний має російське громадянство і може втекти в Росію. Також, на думку прокурора, існують ризики, що на волі підсудний знищить докази і може чинити тиск на свідків. Обвинувач додав, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, статті, інкриміновані Вишинському, не передбачають іншого запобіжного заходу, крім арешту.

Захист виступив проти продовження арешту і клопотав про вихід Вишинського під домашній арешт. Адвокат Ігор Маркін заявив, що прокурор ніяк не аргументував своє прохання залишити Вишинського в СІЗО, і його клопотання ґрунтується лише на припущеннях.

Другий адвокат Андрій Доманський заявив, що, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, Вишинського можна відпустити під домашній арешт, незважаючи на те, що йому інкримінують особливо тяжкі статті.

Сам Вишинський підтримав клопотання про переведення його під домашній арешт. Він заявив, що у разі застосування такого запобіжного заходу, СБУ зможе стежити за його пересуваннями, у зв'язку з чим він фізично не зможе втекти. Обґрунтовуючи свою позицію, Вишинський навів приклад народного депутата Надії Савченко і її соратника Володимира Рубана, які, на його думку, звинувачуються в більш тяжких злочинах, але перебувають на волі.

Заслухавши думки сторін, головуюча суддя Павленко визнала більш переконливими аргументи прокурора і задовольнила його клопотання. Арешт Вишинського був продовжений ще на 60 діб.

Нагадаємо, 15 травня 2018 року СБУ спільно з прокуратурою АР Крим викрила діяльність мережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також був затриманий керівник "РИА Новости-Украина" Кирило Вишинський. Під час обшуку у нього були виявлені російські державні нагороди і паспорт громадянина РФ. Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада".

З 17 травня 2018 року Вишинський перебуває під арештом. 10 січня 2019 року стало відомо, що досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Вишинського завершено, суд у справі розпочався 4 квітня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter