ГоловнаПолітика

Росія запросила Клімкіна в Москву на засідання голів МЗС країн СНД, - ЗМІ

"Реакції на це запрошення немає".

Росія запросила Клімкіна в Москву на засідання голів МЗС країн СНД, - ЗМІ
Павел Климкин
Фото: facebook/MFA of Ukraine

Російська Федерація відправила офіційне запрошення Україні для участі в засіданні Ради міністрів закордонних справ країн СНД, яке пройде 5 квітня в Москві.

Про це повідомив постійний представник РФ при статутних та інших органах СНД Андрій Грозов, передає ТАСС.

"РФ офіційно відправила в МЗС України запрошення Сергія Лаврова міністрові закордонних справ Павлу Клімкіну взяти участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ. Реакції на це запрошення немає", - зазначив російський постпред.

Грозов розповів, що запрошення українській стороні було відправлено "завчасно - на початку березня". "Ми відправили запрошення всім міністрам закордонних справ СНД", - уточнив він.

Нагадаємо, Україна, яка так і не ратифікувала статут СНД від 1993 року, значиться у співдружності, але не платить членських внесків і співпрацю в рамках СНД звела до мінімуму.

У травні 2018 року президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів СНД. Він, зокрема, передбачає закриття постійного представництва України в цій організації.

За словами Порошенка, Київ проведе ревізію всіх міжнародних договорів, укладених у рамках СНД, і вийде з тих, що не відповідають національним інтересам України.

На початку 2019 року Україна вийшла із застарілого договору СНД часів планової економіки, а також припинила дію ще трьох договорів - Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією від 26 червня 1992 року, Угоди про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності від 24 вересня 1993 року і Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності від 15 травня 1992 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter