ГоловнаПолітика

​НАБУ розкрило розкрадання 15 га в Гатному біля Києва, серед підозрюваних - колишній президент Академії аграрних наук

Землю НААНУ незаконно вивели в приватну власність.

​НАБУ розкрило розкрадання 15 га в Гатному біля Києва, серед підозрюваних - колишній президент Академії аграрних наук

Національне антикорупційне бюро висунуло сім підозр у справі про розкрадання землі Національної академії аграрних наук України, розташованої в передмісті Києва.

Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Підозрювані - п'ять співробітників НААН та її підрозділів (серед них - колишній президента Академії, віце-президент, директор Інституту землеробства), колишній начальник управління в Головному управлінні Держземагентства в Київській області та співробітник СБУ, який був радником президії НААН.

Їм закидають заволодіння 138 земділянками загальною площею 13,2564 га на території Гатненської сільради біля Києва в 2013-2014 роках і замах на заволодіння ще шістьма ділянками на 0,581 га.

Ділянки були сформовані внаслідок незаконного вилучення 15,12 га особливо цінної землі держпідприємства "Дослідне господарство "Чабани", ринкова вартість якої становить 42,5 млн гривень.

Дії підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (крадіжка) і ч.3 ст.15, ч.5 ст.191 КК (замах на розкрадання). Трьом підозрюваним додатково закидають ч. 1 ст. 366 КК (службова фальсифікація).

Дослідне господарство "Чабани" перебуває в стані припинення юрособи.     

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter