ГоловнаПолітика

Турчинов виступив проти терміна "гендер" у законодавстві

"Спроби підмінити дві споконвічні статі сотнями вигаданих гендерів суперечать Конституції".

Турчинов виступив проти терміна "гендер" у законодавстві
Фото: Макс Требухов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов закликав відмовитися від використання в законодавстві терміна "гендер".

Про це він заявив під час Всеукраїнського форуму сім'ї в Києві, говорячи про сильне скорочення населення України.

"Як можна зберегти країну і наш народ від руйнування, деморалізації, аморального розкладання? Для цього є тільки один історичний досвід - будувати країну на вічних євангельських цінностях. Тільки цей шлях є єдино можливим для величі і процвітання. В основі цього фундаменту повинні бути віра, відповідальність і благословенна Богом сім'я", - заявив Турчинов.

За його словами, сім'я може складатися тільки з чоловіка і жінки.

"Тому спроби підмінити в українському законодавстві, нормативно-правових актах дві споконвічні людські статі сотнями вигаданих гендерів суперечать нашій Конституції, християнській моралі і є наступом на наші традиційні цінності", - заявив він.

Нагадаємо, Україна вже багато років не може ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству (Стамбульську конвенцію) через гендерне питання.

Представники релігійних організацій і прихильники традиційних цінностей вважають, що в цій конвенції міститься нав'язування гендерної ідеології, і виступають категорично проти. "Гендер підміняє собою звичне поняття біологічної статі, яке визначається за первинними статевими ознаками, новою гендерною ідеологією, яка дає волю людині самій вибирати собі "гендер" і відповідну соціальну роль", - заявили нещодавно в Раді церков.

Два роки тому спроба ратифікувати Стамбульську конвенцію провалилася, але в грудні 2018 року президент Петро Порошенко знову порушив це питання і закликав ратифікувати конвенцію.

При цьому в українському законодавстві вже є поняття гендерної ідентичності. У 2015 році Рада прийняла закон, який забороняє дискримінацію в сфері праці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter