ГоловнаПолітика

​КС скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення

Суд розглянув подання 59 депутатів Верховної Ради.

​КС скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення
Конституционный суд
Фото: Сергей Нужненко

Конституційний Суд визнав неконституційним притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Про це повідомив один із суддів КС.

"Рішення щодо цього конституційного подання ухвалено сьогодні", - сказав він.

За його словами, у вівторок, 26 лютого, суд розглянув конституційне подання 59 депутатів Верховної Ради щодо ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу. КС підтримав депутатів і визнав неконституційною цю статтю.

Рішення КС є остаточними і не підлягають оскарженню.

Нагадаємо, в грудні 2017 року 59 депутатів Ради просили КС визнати неконституційним притягнення чиновників до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Представником групи ініціаторів є депутат Павло Пинзеник ("Народний фронт"). Крім нього, серед ініціаторів зазначені депутати Максим Поляков та Євген Дейдей (НФ), підозрювані у незаконному збагаченні та отриманні неправомірної вигоди.

Депутати заявили, що ця стаття Кримінального кодексу порушує 9 положень Конституції, зокрема ст. 1, згідно з якою Україна є правовою державою, і ст. 58, згідно з якою нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Крім того, депутати вказували, що ст. 368-2 Кримінального кодексу порушує ст. 62 Конституції, яка забороняє обґрунтовувати обвинувачення на припущеннях та звільняє особу від обов'язку доводити свою невинуватість.

Також парламентарії зазначали, що Основний закон дозволяє чиновникам не давати свідчення проти членів сім'ї під час притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Крім того, ініціатори подання були впевнені, що ст. 368-2 порушує конституційне право на змагальність сторін у судовому процесі, оскільки покладає на обвинуваченого обов'язок доводити законність походження свого майна.

Стаття 368-2, що передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, була включена до Кримінального кодексу в 2011 році.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter