ГоловнаПолітика

Тимошенко: вітчизняного газу вистачає, щоб покрити потреби населення

Україна видобуває 16,4 млрд кубометрів газу, а населення використовує 15,8 млрд.

Тимошенко: вітчизняного газу вистачає, щоб покрити потреби населення
Фото: ba.org.ua

Законопроект про зміну порядку забезпечення населення газом дав би можливість українцям отримати газ власного видобутку за вдвічі нижчою ціною, що суттєво зменшило би витрати на житлово-комунальні послуги. Про це в прямому ефірі ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

За її словами, з моменту набуття Україною незалежності і до 2014 року існував порядок, за яким український газ власного видобутку віддавали на потреби населення "за українськими цінами".

"Це було нормою, яка була затверджена постановами уряду і рішенням НАК "Нафтогазу". Банани в Еквадорі продають за цінами Німеччини? Або лосось у Норвегії за цінами Африки? У Казахстані свій газ продають народу по 80-90 дол. за тисячу кубометрів, а нам по 305 дол. з 2014 року. Хто це придумав, хто це вирішив, щоб 300% рентабельності, прибутку в рік, заробляли на людях, які мають у 16 разів нижчі доходи, ніж в Європі?" - обурилася вона.

Юлія Тимошенко переконана,що  вітчизняного газу вистачає, адже сьогодні Україна видобуває лише на державних підприємствах 16,4 млрд кубометрів газу, а люди на свої цілі (тепло, гаряча вода) використовують 15,8 млрд кубометрів.

Саме тому законопроект, який поверне український газ українцям, дозволить знизити ціну блакитного палива мінімум удвічі, причому зробити це можна впродовж місяця, вважає голова партії.

"У цьому ж законопроекті буде чіткий норматив рентабельності 30% річної прибутковості. Ми цей закон покладемо в основу ціноутворення, воно монопольне, ринку в нас немає, якщо постановою уряду встановлюється ціна на газ. Нам потрібен місяць максимум, щоб удвічі знизити ціни на газ", - сказала вона і зазначила, що зниження ціни призведе до суттєвого зменшення витрат на житлово-комунальні послуги.

"Реальна ціна на газ, за бухгалтерією "Укргазвидобування", з огляду на вартість видобутку газу, якщо взяти всі податки, 30% рентабельності, транспортування і 30% прибутковості для розвитку галузі, - 3,55 грн за кубометр, "а нам продають сьогодні по 8,55 грн", - обурилася лідер "Батьківщини".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter