ГоловнаПолітика

ЦВК затвердила календарний план виборів президента-2019

Докладний план розписано для першого туру, другий тур голосування може бути 21 квітня.

ЦВК затвердила календарний план виборів президента-2019
Фото: EPA/UPG

Центральна виборча комісія України затвердила календарний план основних організаційних заходів із підготовки та проведення чергових виборів Президента, які відбудуться 31 березня 2019 року. Відповідну постанову було прийнято сьогодні на засіданні ЦВК.

Виборчий процес виборів стартує з 31 грудня.

З цього дня до 3 лютого 2019 року включно дозволяється офіційне висунення кандидатів і подача документів для реєстрації. Зареєструвати їх Центрвиборчком повинен упродовж 5 днів з дня прийняття документів, а останнім днем реєстрації стане 8 лютого.

Передвиборна агітація кандидатом дозволяється з наступного дня після його реєстрації до 24:00 29 березня 2019 року. При цьому до 7 березня 2019 року включно зареєстровані кандидати зможуть офіційно відмовитися від балотування. Відповідно, до 8 березня включно Центрвиборчком зможе скасувати реєстрацію таких кандидатів і затвердити текст виборчого бюлетеня.

Окружні виборчі комісії повинні бути створені до 18 лютого 2019 року включно, дільничні - до 12 березня 2019 включно. До 22 березня включно Державний реєстр виборців повинен буде передати дільничним комісіям попередні списки виборців та іменні запрошення на вибори, а до 25 березня включно виборці зможуть звернутися до дільничної комісії або органу ведення Держреєстру про невключення до списку, неточності внесених даних або із заявою про бажання змінити на виборах місце голосування.

Безпосередньо голосування на виборах Президента пройде з 08:00 до 20:00 31 березня 2019 року.

Після цього окружні комісії зобов'язані встановити до 5 квітня 2019 року включно підсумки голосування в округах, а ЦВК на цій підставі до 10 квітня включно - результати по Україні.

У підсумку, до 13 квітня включно повинні бути офіційно оприлюднені результати і рішення про призначення другого туру виборів у разі його прийняття.

Календарний план затверджено в четвер Центрвиборчкомом тільки для першого туру виборів.

Якщо жоден із кандидатів не набере 31 березня 2019 року більш ніж 50% голосів, то на 21 квітня 2019 року повинен бути призначений другий тур виборів. У такому випадку, за підрахунками агентства, ЦВК має офіційно оголосити результати виборів до 1 травня включно, а інавгурація новообраного Президента пройти до 31 травня включно.

Нагадаємо, в державному бюджеті на 2019 рік передбачено 2 млрд 355 млн гривень на проведення виборів Президента.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter