ГоловнаПолітика

56 нардепів оскаржили в Конституційному Суді повноваження АРМА з управління активами

Подання ініціював колишній "регіонал" Бондар.

56 нардепів оскаржили в Конституційному Суді повноваження АРМА з управління активами
Фото: Макс Требухов

56 депутатів Верховної Ради на чолі з Віктором Бондарем з "Відродження" оскаржили в Конституційному Суді повноваження Національного агентства з питань виявлення, розшуку й управління корупційними активами (АРМА), які стосуються управління арештованим майном.

Конституційне подання депутатів надійшло в КС 14 серпня.

Депутати ставлять під сумнів конституційність п. 4 ч. 1 ст. 1 (термін управління активами), ст. 19 (прийняття активів в управління), ст. 20 (управління грошовими коштами та банківськими металами), ст. 21 (управління рухомим і нерухомим майном, цінними паперами, майновими й іншими правами) закону про АРМА, а також пов'язаних положень Кримінального процесуального кодексу.

Ініціатори уявлення вказують, що поняття "управління активами" є новим для українського законодавства і не має чітко визначеної дефініції. На думку депутатів, цим воно суперечить конституційному принципу правової визначеності.

Крім того, парламентарії впевнені, що функції Нацагентства суперечать Конституції, оскільки дискримінують громадян залежно від факту наявності арештованого майна, і порушують конституційні гарантії права приватної власності.

Згідно з конституційним поданням, повноваження Нацагентства також порушують презумпцію невинуватості та звужують права і свободи громадян.

Основним ініціатором подання є Віктор Бондар, але його також підписали більшість депутатів від "Опозиційного блоку", а також такі депутати, як Борислав Розенблат, Олексій Вадатурський, Ярослав Дубневич.

Нагадаємо, Нацагентство з повернення корупційних активів почало працювати наприкінці 2017 року. Цього року воно отримало в управління, зокрема, аеропорт "Одеса", майно "Танталіту" в колишній резиденції "Межигір'я", дві ТЕЦ братів Дубневичів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter