ГоловнаПолітика

Тарута: Україна зобов'язана звертатися в міжнародні суди для компенсації збитків від роботи Кримського моста Актуально

"Правовий прецедент уже є".

Тарута: Україна зобов'язана звертатися в міжнародні суди для компенсації збитків від роботи Кримського моста
Фото: Макс Требухов

Введення Росією в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до скорочення на третину кількості заходжень суден у порт Маріуполя. Збитки від цього складуть сотні мільйонів гривень на рік. Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив народний депутат України, лідер партії «Основа» Сергій Тарута, коментуючи вплив на українську економіку відкриття автомобільного руху мостом через Керченську протоку.

«На жаль, Україна на жодні процеси в Криму, в тому числі на будівництво моста, не впливає. Почасти це пов'язано з тим, що влада не має ніякої чіткої стратегії дій щодо Криму. Тому що ще на стадії проекту будівництва моста потрібно було звертатися в міжнародні інстанції для перешкоджання цієї ініціативи. Зараз ми маємо справу з уже доконаним фактом», - зазначив Сергій Тарута.

Як підкреслив парламентарій, свого часу він підготував звернення до української влади про те, що будівництво моста через Керченську протоку не відповідає міжнародному морському законодавству.

«Висота прольоту арок моста в 35 метрів не допускає проходження в Азовське море вантажних суден класу «Панамакс», від чого постраждає порт Маріуполя, мого рідного міста. І приблизно третина судів не зможе заходити в порт. Міністр інфраструктури Володимир Омелян уже заявив, що втрати складуть 500 млн гривень на рік», - додав Сергій Тарута.

За словами народного депутата, наступним кроком має бути звернення до міжнародних судів для компенсації збитків.

«Важливо, щоб ми не тільки збитки підрахували, а й зверталися до міжнародних судів. І правовий прецедент уже є. 2 травня Постійна палата третейського суду в Гаазі вирішила, що Росія повинна виплатити 159 млн доларів відшкодування низці українських компаній за втрачені в Криму активи. Держава теж має піти цим шляхом», - резюмував Сергій Тарута.

Нагадаємо, що 15 травня відбулося відкриття моста, який з'єднав Краснодарський край РФ і анексований Крим. На відкриття приїхав президент РФ Володимир Путін. Спочатку авторух мостом мали відкрити в грудні 2018 року, але роботи завершилися з випередженням графіка. Протяжність моста - 19 км, а його будівництво зайняло 2 роки і 3 місяці.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter