ГоловнаПолітика

Bellingcat викрив фейкового експерта Пентагону з питань Росії

За ним, можливо, стоїть американський фінансист Ден К. Рапопорт.

Bellingcat викрив фейкового експерта Пентагону з питань Росії
Фото: bellingcat.com

Група Bellingcat викрила фейкового експерта Пентагону з питань Росії Девіда Джуберга.

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat.

Старший аналітик Пентагону з питань Росії підполковник Джуберг вів популярну сторінку на Фейсбуці. Його регулярно цитували російські та українські ЗМІ (такі як "Обозреватель", "Апостроф", "Деловая столица", УНІАН) як експерта Пентагону з питань, пов'язаних з Україною та Росією. Він представлявся реальною, а не вигаданою особою на ім'я Девід Джуберг.

Але насправді Девід Джуберг - вигаданий персонаж, пов'язаний з групою осіб у США, в першу чергу з американським фінансистом з хорошими зв'язками Деном К. Рапопортом. Саме Рапопорт писав під ім'ям "Девід Джуберг" - про це розповів відомий експерт з Росії Девід Саттер і інші джерела Bellingcat у Вашингтоні. У підтримці фейку Рапопорту допомагали його друзі і колеги; наприклад, як фотографії Джуберга використовували фото університетського приятеля Рапопорта, а деякі друзі Рапопорта, які проживають у Вашингтоні, писали про Джуберга як про реальну людину.

Ідентифікаційні карти, опубліковані «Джубергом», щоб підтвердити свою особу
Ідентифікаційні карти, опубліковані «Джубергом», щоб підтвердити свою особу

Разом із тим Рапопорт неодноразово заперечував, що є автором "Девіда Джуберга", і не визнав, що "Джуберг" - вигаданий персонаж.

Ден К. Рапопорт - колишній власник будинку, який у січні 2017 року було продано Іванці Трамп. Він працював у фінансовій сфері в Росії у 2000-х, а після цього, за повідомленнями ЗМІ, почав активно підтримувати російських опозиціонерів. Наприкінці 2016 року переїхав до Києва. За останніми повідомленнями, він працює у фінансовій сфері в Україні.

Згідно з інформацією експертів-юристів, з якими вели консультації в рамках розслідування, особа або особи, які стоять за "Девідом Джубергом", створили фальшиві посвідчення особи, видаючи себе за федерального чиновника з ідентифікаційною картою співробітника Пентагону.

Міністерство оборони і Держдепартамент США спростували існування Девіда Джуберга, заявивши, що в них ніколи не працювала людина з таким ім'ям.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter