ГоловнаПолітика

Дніпропетровщина однією з перших в Україні прийняла бюджет на 2018 рік – Валентин Резніченко

Над проектом бюджету Дніпропетровська ОДА працювала півроку.

Дніпропетровщина однією з перших в Україні прийняла бюджет на 2018 рік – Валентин Резніченко
Фото: резниченко

Дніпропетровщина однією з перших в Україні прийняла обласний бюджет-2018 – «за» проголосували 99 депутатів зі 100 присутніх у залі. Кошторис свідчить: це буде рік зростання для регіону. Область ремонтуватиме дороги, будуватиме садочки, оновлюватиме школи, втілюватиме нові природоохоронні проекти.  Загалом на розвиток регіону у бюджеті 2018 року передбачили майже у 1,5 разу більше коштів, ніж у 2017-му. Про це заявив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

«Дніпропетровщина прийняла обласний бюджет однією з перших у країні, ще до ухвалення всеукраїнського кошторису. Таку можливість дає Бюджетний кодекс, і ми користуємося нею вже третій рік поспіль. 2018-й стане для області роком зростання. Акцент зробимо на будівництві нових і реконструкції старих соціальних об’єктів. Буде ще більше відремонтованих доріг, реконструйованих шкіл і садочків, втілених природоохоронних проектів. Нарощувати темпи розвитку інфраструктури Дніпропетровщини – завдання Президента України Петра Порошенка», - розповів Резніченко.

У 2018 році на розвиток Дніпропетровщини витратять майже у 1,5 разу більше, ніж цьогоріч – 2,2 млрд грн. На понад 60% більше коштів, ніж у 2017-му, передбачили на ремонт доріг. На стільки само зростуть видатки на реконструкцію та будівництво соціальних об’єктів. На школи, дитячі садочки, лікарні, стадіони, житло, благоустрій населених пунктів витратять понад мільярд гривень. Загалом заплановане втілення більш ніж 200 інфраструктурних проектів.

«Дніпропетровщина прийняла основний кошторис вчасно. Це означає, що у 2018-му ми не житимемо на 1/12 цьогорічного кошторису, не чекатимемо до весни, щоб почати тендерні процедури. За втілення важливих інфраструктурних проектів візьмемося вже з 1 січня», - акцентував очільник області.

В обласному бюджеті-2018 передбачили зростання всіх соціально захищених видатків, зокрема визначене Урядом підвищення зарплатні. Наступного року мінімальна заробітна плата зросте на 16,4%, у педагогів - на 25%.  Витрати на зарплати, пенсії, стипендії, харчування у лікарнях, медикаменти та енергоносії збільшаться майже на 19%.

Над проектом бюджету ДніпроОДА працювала півроку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter