ГоловнаПолітика

Американські ЗМІ розповіли, як Facebook допоміг російському вторгненню в Україну

Цукерберг визнав, що даремно відкидав можливість використання соцмережі в політичних цілях.

Американські ЗМІ розповіли, як Facebook допоміг російському вторгненню в Україну
Фото: Depositphotos/MichalLudwiczak

Російські оперативники інформаційної війни використовували технологію, яка дозволяла прибрати українських користувачів Facebook і позбавити російських пропагандистів конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення в сусідню державу.

Про це сказала ведуча американського телеканалу MSNBC з посиланням на інформацію видання The Daily Beast, передає "Голос Америки".

Як повідомляє MSNBC, технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення у Facebook цих осіб і натискали "поскаржитися на повідомлення". Яким би не було це повідомлення або фото, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, яку Facebook повинен усувати.

Ведуча прирівняла таку тактику до ситуації, коли один сусід скаржиться в поліцію на іншого просто, щоб завдати сусідові неприємностей у вигляді візиту поліції, хоча той нічого поганого не робив.

Проте, відзначає видання, в ситуації з Росією, масштаб був інший. За державної підтримки Росії такі скарги спрямовувались сотні разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заборони їх доступу до ресурсу, повідомила ведуча.

"Таким чином, Facebook допомагав російському уряду заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення", - йдеться в сюжеті.

Заступник помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC, зазначила, що така пропагандистська технологія дійсно використовувалася.

"Це 100% правда. Багато хто з нас у Державному департаменті намагалися допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним", - написала вона.

Раніше Марк Цукерберг визнав, що даремно відкидав можливість використання соцмережі в політичних цілях під час американських виборів.

"Називати їх (припущення про вплив дезінформації у Facebook на результати президентських виборів у США) божевільними було зневажливо, і я шкодую про це. Це питання дуже важливе, щоб ним нехтувати", - сказав Цукерберг.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter