ГоловнаПолітика

Путін: поставки американської зброї в Україну ситуацію не змінять

"Але кількість жертв, безумовно, може збільшитися".

Путін: поставки американської зброї в Україну ситуацію не змінять

Президент Росії Володимир Путін вважає, що поставки американської зброї в Україну, якщо таке рішення буде прийнято, нічого не поміняють у ситуації на Донбасі.

Про це він заявив журналістам на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС.

"Це суверенне рішення Сполучених Штатів - продавати зброю або постачати безкоштовно, і тієї країни, яка є реципієнтом цієї допомоги, ми на цей процес вплинути ніяк не зможемо, але є загальні міжнародні правила і підходи. Постачання зброї в зону конфлікту не йде на користь умиротворення, а тільки погіршує ситуацію. Якщо це станеться в цьому випадку, то принципово це дія, це рішення ситуацію не змінить. Воно взагалі ніяк не вплине на ситуацію. Але кількість жертв, безумовно, може збільшитися", - сказав він.

Водночас Путін попередив, що "ДНР" і "ЛНР" можуть відповісти на це власними поставками зброї в "інші зони конфлікту, які чутливі для тих, хто створює проблеми для них".

"У самопроголошених республік достатньо зброї, в тому числі захопленої у протиборчої сторони, у націоналістичних батальйонів. І якщо американська зброя буде надходити в зону конфлікту, важко сказати, як будуть реагувати самопроголошені республіки", - заявив Путін.

Нагадаємо, в липні Тhe Wall Street Journal повідомив, що Пентагон розробив план надання зброї Україні й очікує схвалення Трампа. Україна давно намагалася отримати ПТРК "Джавелін", щоб ефективно боротися з броньованими машинами російського виробництва.

На початку серпня Міністерство оборони США направило в Білий дім пропозицію про надання нового пакета допомоги на суму 50 млн доларів, який передбачає відправлення в Україну протитанкових комплексів Javelin.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter