ГоловнаПолітика

Україні не варто боятися реакції Росії на впровадження "біометрії", - Лубківський

"З найбільшим можливим ризиком, яким є розв'язана Росією проти нас війна, ми вже живемо". 

Україні не варто боятися реакції Росії на впровадження "біометрії", - Лубківський
Маркіян Лубківський
Фото: Сергей Нужненко

Україні не варто непокоїтися з приводу реакції на "зняття біометрії" з боку Російської Федерації. Про це посол Маркіян Лубківський заявив у ефірі телеканалу  112.ua.

На його переконання, "з найбільшим можливим ризиком, яким є агресія Росії і розв'язана проти нас війна, ми вже живемо".

Лубківський зазначив, що візова, міграційна, консульська і політика безпеки України мають бути синхронізовані з відповідними політиками Євросоюзу. Анонсована система повинна бути синхронізована й уніфікована із системою країн Шенгенської угоди, базою Європолу, всіх європейських структур безпеки, зокрема антитерористичних.

"Це - як конструктор Lego, коли український простір у перерахованих сегментах стає частиною простору об'єднаної Європи. А система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон мала запрацювати одночасно із запровадженням безвізового режиму з країнами ЄС", - зазначив координатор руху "Справедливість". 

Він учергове звернув увагу на складну ситуацію на західних кордонах України, зокрема на автомобільних переходах.

"Черги, хаос, неуважне, а часом і зневажливе ставлення до українських громадян як з боку наших прикордонних служб, так і іноземних, мають бути припинені!", - заявив дипломат.

Лубківський наголосив, що те саме стосується й забезпечення українців біометричними паспортами. Технічна й тривіальна процедура перетворилася на суцільне приниження українських громадян: нічні довгі черги, брак бланків, хабарі за отримання документів.

"Чи може така система бути створена, протестована і почати роботу до 1 січня 2018 року - велике питання. Доведеться повірити президенту на слово", - припустив дипломат в інтерв'ю журналістам.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко запевнив, що згідно з рішенням РНБО, яке буде оприлюднено днями,  система  фіксації біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон  має запрацювати з 1 січня 2018 року.  

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter