ГоловнаПолітика

Експерт зі статті NYT про двигуни ракет КНДР заявив, що газета спотворила інформацію

Еллеман не впевнений, що технології прийшли з України.

Експерт зі статті NYT про двигуни ракет КНДР заявив, що газета спотворила інформацію

Автор доповіді, в якій припускають, що ракетні двигуни з України могли опинитися в КНДР, заявив, що газета The New York Times неточно передала його висновки.

Про це ракетний експерт з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман розповів в інтерв'ю Голосу Америки.

Еллеман зазначив, що він проаналізував технічну сторону північнокорейських балістичних ракет і виявив схожість з технологіями, які існують в Україні та Росії. Але він не має жодних доказів, що така передача відбулася.

"Я не знаю, які джерела використовували New York Times. Я тільки знаю, що я їм сказав. Стало очевидним, що Північна Корея отримала якусь технологію", - сказав він.

За словами Еллемана, він не впевнений, що технології прийшли з України.

"Я не мав жодних контактів з росіянами. Я не фанат Путіна. Я дуже симпатизую Україні, я проти анексії Криму, я не беру участі в пропаганді, яку проводить Росія. Якщо уважно прочитати, що я написав, стає очевидно, що я не впевнений, що технології прийшли з України", - сказав він.

Нагадаємо, газета The New York Times із посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу "Південмаш", що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою. Джерелом цього аналізу названо ракетного експерта з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана.

Аналітики, які досліджували фотографії нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що їх джерелом є розробки, які використовували для створення ракетного флоту Радянського Союзу. Такі двигуни були пов'язані лише з декількома заводами на території колишнього СРСР, в тому числі з "Південмашем".

Однак "Південмаш" спростував публікацію The New York Times. Підприємство заявило, що ніколи раніше не мало і не має зараз жодного стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного типу. Ракет і ракетних комплексів військового призначення в роки незалежності "Південмаш" не випускав і не випускає.

Пізніше Майкл Еллеман заявив, що не вірить у причетність української влади до постачання ракетних двигунів Північній Кореї.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter