ГоловнаПолітика

Южаніна запропонувала новий формат відшкодування ПДВ

Народна депутатка виступила за прозоре отримання облігацій ПДВ

Южаніна запропонувала новий формат відшкодування ПДВ
Нина Южанина

Прозоре отримання облігацій з певним терміном погашення і дохідності вигідніше для бізнесу, ніж рядок у Тимчасовому реєстрі з примарною перспективою погашення ПДВ. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» заявила голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики, народна депутатка України від партії «Блок Петра Порошенка» Ніна Южаніна.

Зокрема, коментуючи дискусію щодо поправки, якою передбачали випуск облігацій внутрішньої державної позики на суму узгоджених зобов'язань держави з повернення податку на додану вартість за Тимчасовим реєстром відшкодування ПДВ, Южаніна зазначила, що проблема своєчасного відшкодування узгоджених сум ПДВ існувала давно. Рівень заборгованості держави за ПДВ перед бізнесом в окремі періоди сягав 20 млрд грн.

Южаніна переконана, що «випуск облігацій внутрішньої державної позики на суму узгоджених зобов'язань держави з повернення податку на додану вартість за Тимчасовим реєстром відшкодування ПДВ є механізмом документального оформлення заборгованості держави перед бізнесом. Крім того, облігація як фінансовий інструмент, на відміну від рядка в реєстрі, могла б бути використана платниками податків у господарській діяльності як предмет застави або відчуження, який, до того ж, передбачає нарахування щорічного доходу у вигляді відсотків від номіналу».

Депутатка вважає, що «прозоре отримання облігацій з певним строком погашення і дохідністю цікавіше і вигідніше для бізнесу, ніж рядок у Тимчасовому реєстрі з примарною перспективою погашення, і не становить жодних корупційних ризиків».

13 липня 2017 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Водночас під час обговорення законопроекту в залі виникла дискусія з приводу поправки, яка передбачала випуск облігацій для відшкодування боргів за ПДВ з тимчасового реєстру.

Зокрема, народний депутат Віктор Пинзеник зазначив, що «цієї правкою передбачено замість повернення ПДВ живими грошима повернутися до знаменитої практики повернення ПДВ облігаціями...»

У відповідь Южаніна заявила, що «зараз пролунала абсолютно неправильна інформація. Ви прочитайте, будь ласка, в цій поправці. Це - невідшкодований ПДВ з тимчасового реєстру, ПДВ, сформований до 1 січня 2016 року, ще тоді, коли не було системи електронного адміністрування ПДВ, не підтвердженого грошима, ПДВ, який розірве нам можливість автоматичного відшкодування зараз, це 4,6 мільярда гривень, які знаходяться в більшості своїй у судових спорах. Після виграшу судових спорів усі вони прийдуть і будуть вимагати відшкодування ПДВ грошима. Ми допустити не можемо, щоб зараз чесні платники, які забезпечують свій ПДВ грошима в системі електронного адміністрування, не змогли через кілька місяців отримувати».

За підтримку цієї поправки проголосували 198 депутатів, відповідно, рішення не прийняли.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter