ГоловнаПолітика

Кабмін створив Український інститут, який буде представляти країну по всьому світу

Представництва держустанови відкриють у десятці столиць.

Кабмін створив Український інститут, який буде представляти країну по всьому світу
Фото: Владислав Мусиенко

Кабінет Міністрів створив державне підприємство "Український інститут", який буде стежити за іміджем нашої країни за кордоном.

Відповідне рішення було прийнято під час засідання уряду в середу.

Мета створення інституту - розуміння сучасної України і зростання довіри до неї в міжнародному інтелектуальному та культурному середовищі як країни туристичної та інвестиційної. Також інститут сприятиме інтеграції країни в контекст не тільки мистецтва і культури, а й науки, освіти та багатьох інших сфер.

Інститут буде афілійований із Міністерством закордонних справ, але при цьому буде самостійним у визначенні змістовного наповнення своєї роботи. Контроль за роботою Українського інституту, а також визначення принципів і пріоритетів, буде здійснювати наглядова рада.

До нього увійдуть видатні культурні громадські діячі, які відомі за кордоном і мають подібний інституційний досвід і досягнення, відповідальні лідери, а також по одному представнику від МЗС і Міністерства культури.

Фінансуватися інститут буде частково з держбюджету, а також за рахунок благодійних внесків і донорської допомоги.

Штаб квартира буде в Києві, а його представництва - в десятці столиць по всьому світу.

Керівник в Україні та керівники відділень за кордоном призначаються за результатами відкритого конкурсу.

Нагадаємо, соціологічне опитування "Якою має бути зовнішня політика України?" показало, що українцям найбільше подобається зовнішньополітична модель Швейцарії, Польщі та Німеччини.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook