ГоловнаПолітика

Геращенко анонсував скасування "закону Савченко" в лютому

"У нас багато рішень у Верховній Раді приймаються за принципом стадного інстинкту".

Геращенко анонсував скасування "закону Савченко" в лютому
Фото: LB.ua

Депутат Верховної Ради, радник голови МВС Антон Геращенко чекає, що вже в лютому 2017 року "закон Савченко" (зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів у термін основного покарання) буде скасовано.

Про це він сказав в ефірі 112 каналу ввечері в неділю, 22 січня.

"У нас багато рішень у Верховній Раді, як і в державі, приймаються за принципом стадного інстинкту. Або за принципом того, що хтось сказав: "Зробімо, побіжимо туди "без належної експертизи". Тому хочу сказати таке: допущену помилку ми повинні виправити, і в лютому цей закон буде скасовано", - заявив він.

15 листопада 2016 року депутати відмовилися прийняти два законопроекти, якими пропонувалося внести правки в закон Надії Савченко (№4032 і №4548). Цими документами в закон пропонувалося внести правки, які забороняють його застосування до засуджених за тяжкі й особливо тяжкі злочини.

Один з відхилених законопроектів вносив Кабмін. Однак ще 5 жовтня 2016 року уряд затвердив новий проект змін до "закону Савченко", тому відхилення тих проектів відкрило шлях для розгляду нового.

До листопада 2016 року за "законом Савченко" достроково було звільнено з місць позбавлення волі 8,5 тис. осіб, підлягали звільненню 35 тис. З уже звільнених осіб 906 скоїли повторні злочини, зокрема 27 вбивств, 21 заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, 12 зґвалтувань, 670 крадіжок, 172 пограбування, 68 розбоїв, 43 шахрайства та 23 хуліганства.

Нагадаємо, закон про зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів в термін основного покарання ("закон Савченко") набув чинності в грудні 2015 року.

У січні 2016 року, відповідно до цього закону, вийшов з в'язниці суддя Ігоря Зварич, якого у 2011 році засудили до 10 років позбавлення волі за хабарництво. Крім того, 28 січня суд зменшив термін засудженому до 8 років в'язниці Андрію Слюсарчуку, відомому як "доктор Пі", і в червні він вийшов на волю. У квітні вийшов з в'язниці засуджений за вбивство колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський, а організатор наймасштабнішої будівельної афери "Еліта-центру" Олександр Волконський (Шахова) вийшов із СІЗО.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter