ГоловнаПолітика

Порошенко і Тимошенко лідирують у президентському рейтингу

Порошенка на виборах підтримали б 14,7% респондентів, Тимошенко - 14,6%.

Порошенко і Тимошенко лідирують у президентському рейтингу
Фото: Макс Левин

Президент Петро Порошенко і лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко отримали б найбільшу підтримку українців на президентських виборах у разі їх проведення найближчим часом

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на соціологічне дослідження, проведене Центром соціальних і маркетингових досліджень "СОЦИС" та соціологічною групою "Рейтинг".

Порошенка на наступних виборах підтримали б 14,7% респондентів, Тимошенко - 14,6% серед тих, хто планує брати участь у голосуванні і визначився зі своїм вибором.

Далі в президентському рейтингу йдуть керівник фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко (10%), лідер партії "За життя" Вадим Рабинович (9,2%), лідер Радикальної партії Олег Ляшко (9,2%), лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко (7,8%).

За мера Львова Андрія Садового проголосували б 6,8% опитаних, лідера "ВО "Свобода" Олега Тягнибока підтримали б 3,1%, народних депутатів Надію Савченко та Дмитра Яроша - по 2,4%. За екс-прем'єра Арсенія Яценюка проголосували б 1,1% респондентів, лідера руху "Український вибір" Віктора Медведчука - 1%.

Водночас 17,7% опитаних сказали, що проголосували б за іншого кандидата.

Участь у голосуванні на виборах президента, якби вони відбулися наступної неділі, має намір узяти 71,8% опитаних, не мають наміру голосувати 25,4%.

Згідно з дослідженням, вибухонебезпечною ситуацію в країні вважають 23,2% респондентів, напруженою - 69,9%, стабільною - 5,1%.

Понад половина опитаних (54,3%) основною проблемою в Україні, яка вимагає негайного вирішення, назвали військовий конфлікт на сході країни. Водночас 37,9% до таких проблем зарахували зростання цін на основні товари і інфляцію, а 37,8% - низький рівень зарплат і пенсій.

При цьому 33,9% українців вважають, що негайного вирішення потребує проблема тарифів на комунальні послуги, 27,5% - корупція в центральній влади, 26,9% - безробіття, 19,7% - висока вартість і низька якість медичних послуг.

Дещо менше опитаних хвилює соціальне розшарування (12,8%), корупція в правоохоронних органах (12%), недостатній рівень соціального захисту (10,6%), високий рівень злочинності, недостатня безпека на вулицях (7,5%).

Опитування провели 24 листопада - 2 грудня 2016 року серед населення України віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв'ю. Репрезентативна, квотна вибірка 4 тис. респондентів у всіх регіонах України (без урахування населення Криму і непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки не перевищує 1,5%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter