ГоловнаПолітика

Нідерланди вимагають відмовити Україні в оборонних гарантіях і перспективі членства в ЄС

Марк Рютте назвав умови для ратифікації Угоди про асоціацію.

Нідерланди вимагають відмовити Україні в оборонних гарантіях і перспективі членства в ЄС
Марк Рютте
Фото: EPA/UPG

Нідерланди пригрозили зірвати набуття чинності Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною, якщо ЄС не затвердить юридично зобов'язуюче рішення про відмову Україні в оборонних гарантіях і перспективі членства в ЄС.

Про це сказав прем'єр країни Марк Рютте в інтерв'ю Financial Times. Рішення повинно бути прийняте на саміті Європейської ради, що відбудеться 15-16 грудня в Брюсселі (Бельгія).

"Якщо ми не отримаємо цього, наступного дня внесемо до парламенту закон про відмову від ратифікації Угоди про асоціацію", - сказав Рютте.

Він наголосив, що рішення, над яким зараз працюють в ЄС, має бути "юридично зобов'язуючим".

Уряд Рютте не має підтримки більшості в голландському парламенті, тому навіть якщо домовленості щодо УА буде досягнуто, парламентарії можуть проголосувати проти неї, зазначає видання.

Нагадаємо, Нідерланди залишаються останньою країною ЄС, яка завершила процедуру ратифікації УА. На консультативному референдумі в Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з ЄС проголосував 61% голландців, які прийшли на дільниці. Явка становила 32% за необхідних 30%. Юридично результати референдуму не є зобов'язуючими для уряду.

Зараз Угоду про асоціацію України і ЄС застосовують у тимчасовому режимі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter