ГоловнаПолітика

ДФС проведе детальний аналіз е-декларацій

Народних депутатів перевірка не торкнеться.

ДФС проведе детальний аналіз е-декларацій
Фото: 24tv.ua

Державна фіскальна служба має намір провести детальний аналіз електронних декларацій, заповнених держслужбовцями. Про це в інтерв'ю програмі "Лівий берег з Сонею Кошкіною" розповів голова ДФС Роман Насіров.

"Контроль за заповненням декларацій - відповідно до закону - здійснює спеціальне агентство з протидії корупції, воно виступає менеджером усього процесу. Ми (ДФС, - ред.) пропонували долучитися, пропонували свою допомогу, адже в нас є певний досвід. Але не склалося. Тому до сьогодні ми просто тихо спостерігали осторонь. А за результатами першого кварталу, коли декларації заповнить більша кількість людей, - почнемо робити детальний аналіз. Оскільки для нас це не просто податкова інформація. Це - дані, які декларант сам заповнив і своїм електронним підписом підтвердив", - зазначив Насіров.

Результатом перевірки, за його словами, може стати передача справи до податкової або в прокуратуру з подальшим порушенням кримінальної справи.

"Там, де буде помічено відверта невідповідність, - ініціюватимемо перевірку. Процедура стосовно фізичних осіб схожа до дій з юрособами. Ми викликаємо декларанта, просимо прояснити якісь моменти, можливо, надати документи. Якщо невідповідності необґрунтовані - складається акт. Найсуворіший захід - передача справи до податкової міліції або прокуратури з можливим порушенням кримінальної справи за 212 статтею", - розповів голова ДФС. Ця стаття, крім умовного покарання, стверджує Насіров, передбачає легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом

При цьому, за словами, голови Фіскальної служби, відомство не має наміру перевіряти факт наявності або відсутності задекларованого майна і грошових коштів. Завдання ДФС - з'ясувати, звідки це майно або кошти взялися і чи сплачені з них податки.

"Ми не перевіряємо наявність грошей. Суб'єкт декларування підтвердив, що в нього є мільйони. Все, що ми запитуємо: звідки вони в нього і чи сплачені податки. Бачити ці гроші нам не потрібно. Їх може і не бути", - зазначив Насіров. У зв'язку з цим він допускає неправдивість внесення інформації: "Випадки можуть бути як у бік зменшення, так і в бік завищення. Але ми не будемо перераховувати банкноти і шукати, де зберігаються гроші - в скриньці (банківській, - ред.), у родичів чи на городі зариті. У нас є задекларований документ з електронним підписом, цього достатньо".

Перевірка, за словами Насірова, стосуватиметься широкого кола людей, а не народних депутатів. Оскільки для цього потрібно рішення Верховної Ради про зняття недоторканності.

"Ми не йдемо політичним шляхом: мети зловити велику смачну "рибу" ніхто не переслідує. Ми просто хочемо провести перевірку і доповісти суспільству, скільки невідповідностей є і чим вони пояснюються. Перші результати, думаю, будуть вже на початку наступного року", - резюмував голова ДФС.

Докладніше про це читайте в повному тексті інтерв'ю "Роман Насіров: «Я дійсно не довіряв банківській системі, страхував себе від курсових ризиків – переказував гроші в долари»"

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter