ГоловнаПолітика

Запуск першого енергоблоку ЗАЕС прискорить темпи накопичення вугілля, - Насалик

На складах ТЕС вдалося додатково накопичити 211 тис. тонн вугілля.

Запуск першого енергоблоку ЗАЕС прискорить темпи накопичення вугілля, - Насалик
Фото: mpe.kmu.gov.ua

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що за перші 20 днів вересня на складах теплоелектростанцій (ТЕС) вдалося додатково накопичити 211 тис. тонн вугілля. При цьому темпи наповнення збільшаться вже з завтрашнього дня.

Про це він сказав на засіданні парламентського комітету з ПЕК у середу, пише "Інтерфакс-Україна".

"На сьогодні відставання від нормативів накопичення вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ становить 189 тис. тонн, що дорівнює обсягу спалювання вугілля на ТЕС усього за два з половиною дні", - сказав Насалик.

Він також зазначив, що сьогодні після завершення ремонтної кампанії до енергосистеми України буде підключений блок №1 Запорізької АЕС. Це дозволить знизити навантаження на теплову генерацію, що взяла на себе основний удар влітку і на початку осені, коли кілька блоків АЕС були на ремонті.

Міністр нагадав, що минулого літа через додаткове навантаження ТЕС спалили на 2 млн тонн вугілля більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

За прогнозами глави Міненерговугілля, вже у вересні атомна генерація повинна збільшити вироблення електроенергії до 8,4 ГВт (у серпні – 7,6 ГВт), що дозволить тепловикам не тільки накопичити паливо, але і завершити у термін ремонтні роботи на електростанціях.

Про природний газ Насалик знову зазначив, що до початку опалювального сезону в підземні сховища має бути закачано 17 млрд кубометрів природного газу.

Нагадаємо, що Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожний. Внесок Запорізької АЕС в енергетику країни становить близько 22%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter