ГоловнаПолітика

Порошенко взяв участь у відкритті пам'ятника Шевченку в Софії

Монумент встановили сім років тому.

У рамках офіційного візиту до Болгарії президент Петро Порошенко і президент Болгарії Росен Плевнелієв взяли участь в урочистому відкритті пам'ятника Тарасу Шевченку в Софії.

Порошенко заявив, що цей пам'ятник "уособлює образ сьогоднішньої України - молодої, енергійної, яка йде в Європу", цитує прес-служба президента.

Він подякував президентові Болгарії і мерії міста Софія, які підтримали і сприяли реалізації цього проекту. Образ молодого Кобзаря в бронзі увічнив київський скульптор Ігор Гречаник.

Порошенко також поспілкувався з представниками української громади.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Софії встановили в травні 2009 року в центрі міста, на площі Вазраждане, поблизу будівлі адміністрації президента Болгарії і будівлі уряду президента, поряд також кафедральний собор Софійської метрополії Болгарської православної церкви. Висота монумента 3 метри, матеріал - бронза, камінь. Пам'ятник включає в себе національні символи України - калину, як уособлення України, і рушник - як втілення образу життєвого шляху і духовного досвіду української нації. Сьогодні відбулася офіційна церемонія його відкриття.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter