ГоловнаПолітика

Петренко назвав реформу Конституції останнім шансом очищення судової системи

Міністр сподівається, що Рада прийме її вже 2 червня.

Петренко назвав реформу Конституції останнім шансом очищення судової системи
Фото: www.kmu.gov.ua

Міністр юстиції Павло Петренко назвав реформу Конституції, яку запропонують Верховній Раді цього тижня, останнім шансом для очищення судової системи.

Про це він заявив на круглому столі "Судний четвер судової реформи: чи будуть проголосовані зміни до Конституції?" в прес-центрі Інституту Горшеніна, що проводиться разом із "Реанімаційним пакетом реформ".

Міністр зазначив, що протягом останніх 25 років суди асоціювалися з переслідуваннями, хабарництвом і бюрократією. Згідно із соціологічними опитуваннями, понад 80% українців не довіряють судам.

"Тому реформа судової системи вже перезріла в українському суспільстві. Судова система мала кілька можливостей для початку самоочищення. Перша така можливість, коли був прийнятий закон "Про відновлення довіри до судової системи" і коли суддям дали можливість обрати нових голів судів. На жаль, цього не відбулося, 80% старих голів судів були переобрані", - заявив Петренко.

Другий шанс було надано після прийняття закону про очищення влади, але його також проґавили. "Фактично жоден суддя не був люстрований за цим законом", - заявив міністр.

"Зараз у нас чи не останній шанс для очищення", - сказав Петренко. На його думку, закон про конституційну реформу в частині правосуддя слід проголосувати у другому читанні і в цілому найближчого сесійного тижня. Програма максимум, на думку Петренка, - результативне голосування вже цього четверга, 2 червня.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада затвердила проект судової реформи в першому читанні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter