ГоловнаПолітика

Порошенко підтримав створення кримськотатарської автономії

Президент запропонує переписати 10-й розділ Конституції України.

Порошенко підтримав створення кримськотатарської автономії
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підтримує утворення кримськотатарської автономії.

Як повідомляє прес-служба голови держави, він планує звернутися до Конституційної комісії з пропозицією створити робочу групу для зміни розділу 10 Конституції України, в якому йдеться про Автономну Республіку Крим.

"Ми, хоча із запізненням, усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним, зрозуміло, забезпеченням рівних прав і громадянських свобод етнічних росіян, українців, інших етносів півострова", - заявив Порошенко в середу під час вечора-реквієму пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що кримські татари публічно говорять про національно-територіальну автономію вже два роки.

Восени 2015 року голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до Конституційної комісії з пропозицією внести відповідні зміни до Конституції.

Зараз 10 розділ Конституції складається із шести статей, які передбачають, що Крим - це невід'ємна частина України, яка, однак, має власні Конституцію, парламент, уряд. Окрема стаття регулює питання, які перебувають у віданні кримської влади. Також Конституція передбачає існування представництва президента України в Криму.

У Верховній Раді пройшла перше читання конституційна реформа в частині децентралізації, а також конституційна реформа в частині правосуддя.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter