ГоловнаПолітика

Парубій пообіцяв не зволікати з розглядом кандидатур членів ЦВК

Процес затягують на Банковій.

Парубій пообіцяв не зволікати з розглядом кандидатур членів ЦВК
Фото: Макс Требухов

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що парламент розгляне кандидатури членів Центральної виборчої комісії, тільки-но президент подасть їх.

"Зволікання в цьому процесі робить уже суспільно поганий, негативний фон, який стосується діяльності української влади. Я як голова Верховної Ради України стверджував і стверджують ще раз, що тільки-но буде подання президента на членів ЦВК, я негайно дам доручення комітету, щоб це питання було розглянуто, і невідкладно я внесу це питання в зал", - заявив він на брифінгу в понеділок, пише "Інтерфакс-Україна".

Спікер нагадав, що фракції парламенту вже давно подали своїх кандидатів і затримка тепер тільки за президентом Петром Порошенком.

Порошенко обіцяв внести в Раду кандидатури членів ЦВК минулого тижня, але так і не зробив цього.

Нагадаємо, у 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень минув ще 1 червня 2014 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки.

Подання про призначення нових членів ЦВК вносить у парламент президент після консультацій з фракціями і обговорення їхніх пропозицій. Фракції і депутатські групи парламенту вже подали свої кандидатури до складу ЦВК. Порошенко мав вибрати 12 осіб із 25 запропонованих фракціями і групами кандидатур.

Фракція "Опозиційний блок" подала кандидатуру Михайла Охендовського - діючого голови ЦВК. Михайло Охендовський у ЦВК потрапив за квотою Партії регіонів.

Фракція "Самопоміч" подала кандидатуру підприємця Євгена Радченка.

"Батьківщина" внесла кандидатуру Жанни Усенко-Чорної (зараз - заступник голови ЦВК).

Радикальна партія Олега Ляшка висунула 29-річного Олексія Кочарміна (помічник-консультант Олега Ляшка).

Депутатська група "Відродження" внесла кандидатуру Алли Басалаєвої (суддя Дарницького райсуду Києва).

Депутатська група "Воля народу" запропонувала Віталія Максим'яка (керівник управління кадрів апарату Верховної Ради).

Фракція "Блок Петра Порошенка" внесла 16 кандидатів: Ольгу Айвазовську, Наталю Агафонову (депутат від БПП), Михайла Вербенського (директор департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС), Віталія Головчука (старший викладач кафедри правознавства факультету менеджменту навчально-наукового інституту менеджменту, адміністрування та права Вінницького національного аграрного університету), Богдана Дубаса (безробітний), Ольгу Желтову (заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя); Аліну Загоруйко (помічник члена ЦВК), Олесю Зубрицьку (помічник-консультант нардепа від БПП Олександра Третьякова); Юлію Кириченко (помічник голови Верховного суду України, експерт групи "Конституційна реформа" організації "Реанімаційний пакет реформ"), Володимира Ковтунця (заступника директора з наукової роботи Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук), Світлану Кустову (юрисконсульта ТОВ "Моор і Партнери"), Ольгу Лотюк (доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, приватний нотаріус), Віталія Плукара (заввідділом моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив Департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації президента), Сергія Репецького (юрисконсульт ТОВ "АТЕК-Сервіс"), Семена Стеценка (перший заступник начальника Інституту кримінально -виконавчої служби), Ірину Швець (т.в.о. директора комунального підприємства КМДА "Столиця").

Фракція "Народний Фронт" запропонувала трьох кандидатів: Андрія Магеру (заступник голови ЦВК), Ганну Онищенко (колишня міністр Кабінету Міністрів) та Леонтія Шипілова (доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Києво-Могилянської академії).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter