ГоловнаПолітика

Порошенко найближчим часом запропонує парламенту нових членів ЦВК, - Парубій

Спікер висловив думку, що Михайла Охендовського не буде серед кандидатів ЦВК

Порошенко найближчим часом запропонує парламенту нових членів ЦВК, - Парубій
Архив
Фото: Сергей Нужненко

Президент Петро Порошенко найближчим часом подасть до Верховної Ради пропозиції щодо нових членів Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі "5 каналу", інформує УНІАН.

"Президент повідомив, що закінчуються останні експертні консультації та найближчим часом, як це і передбачено законом, він подасть пропозиції щодо членів ЦВК до Верховної Ради України. Я обіцяю, як тільки ці пропозиції надійдуть, вони якомога швидше, підкреслюю - якомога швидше, будуть винесені в зал для розгляду і прийняття рішення", - заявив Парубій.

При цьому спікер висловив думку, що нинішнього голови ЦВК Михайла Охендовського не буде серед кандидатів, яких представлять на розгляд Верховної Ради.

"Я не можу передбачити, який саме склад подасть президент України. Можу сказати свою думку. Думаю, Охендовського не буде в переліку кандидатів, прізвища яких подаватимуть до Верховної Ради України для затвердження", - зазначив голова ВР.

Як повідомляли, у 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень закінчився ще 1 червня 2014 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки.

Подання про призначення нових членів ЦВК у парламент вносить президент після консультацій із фракціями й обговорення їхніх пропозицій.

Фракції і депутатські групи парламенту ще минулого року подали свої кандидатури до складу ЦВК.

Порошенкові необхідно вибрати 12 осіб із 25 запропонованих фракціями і групами кандидатур.

Фракція "Самопоміч" подала кандидатуру підприємця Євгена Радченка.

"Батьківщина" внесла кандидатуру Жанни Усенко-Чорної (зараз - заступник голови ЦВК).

Радикальна партія Олега Ляшка висунула 29-річного Олексія Кочарміна (помічник-консультант Олега Ляшка).

Депутатська група "Відродження" внесла кандидатуру Алли Басалаєвої (суддя Дарницького райсуду Києва).

Депутатська група "Воля народу" запропонувала Віталія Максим'яка (керівник Управління кадрів Апарату Верховної Ради).

Фракція "Блок Петра Порошенка внесла 16 кандидатів: Ольгу Айвазовську, Наталію Агафонову (депутат від БПП), Михайла Вербенського (директор департаменту аналітичної роботи та організації управління МВС), Віталія Головчука (старший викладач кафедри правознавства факультету менеджменту навчально-наукового інституту менеджменту, адміністрування та права Вінницького національного аграрного університету), Богдана Дубаса (безробітний), Ольгу Желтову (заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя); Аліну Загоруйко (помічник члена ЦВК), Олесю Зубрицьку (помічник-консультант нардепа від БПП Олександра Третьякова); Юлію Кириченко (помічник голови Верховного суду України, експерт групи "Конституційна реформа" організації "Реанімаційний пакет реформ"), Володимира Ковтунця (заступник директора з наукової роботи Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук) Світлану Кустову (юрисконсульт ТОВ "Моор і Партнери"), Ольгу Лотюк (доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, приватний нотаріус), Віталія Плукара (заввідділу моніторингу діяльності місцевих органів влади та підтримки їх правотворчих ініціатив департаменту місцевого самоврядування та децентралізації Адміністрації Президента), Сергія Репецького (юрисконсульт ТОВ "АТЕК-Сервіс"), Семена Стеценка (перший заступник начальника Інституту кримінально-виконавчої служби), Ірини Швець (т.в.о. директора комунального підприємства КМДА "Столиця").

Фракція "Народний фронт" запропонувала трьох кандидатів: Андрія Магеру (заступник голови ЦВК), Ганну Онищенко (колишній міністр Кабінету Міністрів) та Леонтія Шипілова (доцент кафедри міжнародного права і спеціальних правових наук Києво-Могилянської академії).

Нагадаємо, термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК закінчився ще в червні 2014 року. 30 жовтня минулого року Президент попросив фракції ВР внести пропозиції щодо кандидатур до нового складу ЦВК.

Михайло Охендовський до діючого складу ЦВК потрапив за квотою Партії регіонів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter