ГоловнаПолітика

Ірину Геращенко обрано першим віце-спікером Ради

У президії парламенту будуть дві жінки.

Ірину Геращенко обрано першим віце-спікером Ради
Фото: Макс Требухов

Депутата від фракції "Блок Петра Порошенка" Ірину Геращенко обрано першим заступником голови Верховної Ради.

За таке рішення проголосували 260 депутатів. Після цього Геращенко зайняла місце в президії.

Кандидатуру Геращенко напередодні висунули фракції БПП і "Народний фронт".

Тож у президії парламенту заповнено всі місця. Спікером обрано Андрія Парубія, його першим заступником - Ірину Геращенко, віце-спікером залишиться представник "Самопомочі" Оксана Сироїд.

44-річна Геращенко народилася в Черкасах, закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка. 2011 року закінчила Дипломатичну академію України при МЗС України, 2012 року - юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Після закінчення університету в 1993-1995 рр. працювала редактором головної редакції програм для дітей та юнацтва ТПО «Молодість» на телеканалі УТ-Київ. Наступні два роки була редактором передач редакції програм для юнацтва ТПО «Юність». У 1997-1998 рр. керувала групою редакції програм для молоді студії «Відродження» на УТ-1.

У 1998 році стала кореспондентом відділу внутрішньої політики телеканалу «Інтер». З 2000-го по 2001 рр. була керівником відділу внутрішньої політики, провідним коментатором випуску.

З 2001-го - оглядач, автор програми "Особливі прикмети" телевізійного інформаційного агентства «Профі-ТВ».

З 2002-го по 2005 рр. працювала в дирекції Міжнародного фонду сприяння інвестиціям. Паралельно в цей же час була прес-секретарем на громадських засадах лідера "Нашої України" Віктора Ющенка. Коли Ющенко став президентом, з лютого 2005-го по вересень 2006-го керувала прес-службою голови держави.

З листопада 2006 року - президент інформаційного агентства УНІАН.

На парламентських виборах 2007 року пройшла в Раду під №19 у виборчому списку "Нашої України - Народної Самооборони". Очолювала підкомітет з питань інформаційного забезпечення інтеграційних процесів Комітету з питань європейської інтеграції.

У 2012 р. була обрана народним депутатом від партії УДАР (№6 у виборчому списку). Була першим заступником голови комітету ВР з питань європейської інтеграції.

17 червня 2014 року указом президента України Петра Порошенка №533/2014 призначена уповноваженим з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Бере участь у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську.

У 2014 році на дострокових виборах пройшла до Верховної Ради за списком Блоку Петра Порошенка під №9.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter