ГоловнаПолітика

Туск українською мовою закликав Україну проводити реформи

Глава Євроради заявив, що герої Майдану загинули заради змін в Україні

Туск українською мовою закликав Україну проводити реформи
Фото: EPA/UPG

Президент Європейської ради Дональд Туск виступив на пленарному засіданні саміту "Україна - ЄС" українською мовою, закликавши Україну проводити реформи.

Він зазначив, що розпочав свій візит до Києва з відвідин Майдану, де в лютому 2014 року десятки громадян України загинули за своє бажання жити краще.

"Ваші герої зробили найважливіший крок, тепер усе залежить від ваших переконань. У вас багато ворогів, але і багато друзів. Ви завжди можете на них розраховувати, але цього недостатньо. Реформи - це найкраща відповідь агресорові і найкраща пам'ять героям", - заявив Туск.

Виступ Туска українською мовою зал зустрів оплесками, а президент України Петро Порошенко зазначив, що ще ніколи президент Євроради не виступав українською. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у свою чергу висловив сподівання, що українська мова в майбутньому стане однією з офіційних мов ЄС.

Нагадаємо, що у Києві в понеділок триває саміт "Україна - ЄС", на який приїхали перші особи Євросоюзу - Туск і голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter