ГоловнаПолітика

Ситуація в Україні не відповідає умовам передачі Росії "Містралів", - Франція

Доставку двох вертольотоносців у Росію наразі заморожено

Ситуація в Україні не відповідає умовам передачі Росії "Містралів", - Франція
Фото: ouest-france.fr

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан вважає, що ситуація на сході України не дозволяє здійснити передачу першого з двох вертольотоносців «Містраль» Росії.

Про це він заявив в Парижі, виступаючи перед депутатами Національних зборів Франції, повідомляє Укрінформ.

«Доставка перших двох вертольотоносців «Містраль», побудованих у Франції для Росії залишається замороженою. Ситуація сьогодні залишається такою самою, як і раніше», - сказав міністр.

За словами французького міністра, пріоритетом Франції є «стабілізація безпеки в Україні, яка вимагає дотримання режиму припинення вогню всіма сторонами і політичного рішення, яке дозволить вийти з кризи».

Міністр оборони також у цьому контексті нагадав депутатам про рішення президента Франції Франсуа Олланда, який заявив, що передача «Містраль» можлива, тільки коли Росія виконає необхідні для цього умови. За його словами, якби "все стало на свої місця" з вирішенням конфлікту в Україні, то "на європейському рівні вжили б необхідних заходів, щоб полегшити санкції" проти Росії, а "Франція може бути частиною цього процесу".

Нагадаємо, що перший з двох вертольотоносців «Владивосток», побудований за замовленням РФ, мали передати їй в листопаді 2014 року. Однак французька влада відклала передачу вертольотоносця на невизначений період у відповідь на російську агресію проти України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter