ГоловнаПолітика

Американський сенатор озвучив терміни надання Україні зброї

До кінця листопада сенат може ухвалити відповідний законопроект

Американський сенатор озвучив терміни надання Україні зброї
Фото: partbilet.ru

Сенатор США, заступник керівника комітету з питань збройних сил Джим Інхоф повідомив, що законопроект про надання Україні зброї розглянуть до кінця листопада.

Про це він сказав на брифінгу під час візиту до Києва, інформує "Інтерфакс-Україна".

За його словами, 12 листопада розпочнеться сесія сенату, на якій розглянуть це питання.

Говорячи про терміни ухвалення рішення про надання Україні озброєння для захисту, сенатор зазначив, що це може зайняти від 4-5 днів до двох з половиною тижнів.

Інхоф також повідомив, що міністр оборони України передав йому список необхідного озброєння.

"Я говорив з міністром оборони, і я попросив конкретний список озброєння, яке потрібно, щоб протистояти тим викликам, які є. Він дав мені цей список, щоб я передав його в комітет з питань озброєння в сенаті", - сказав Інхоф.

Сенатор відмовився розкрити деталі списку. "Я не хочу говорити, яка це зброя", - підкреслив він.

Крім того, Інхоф зазначив, що президент США Барак Обама може і без рішення сенату ухвалити рішення про надання Україні озброєння для захисту.

"Не треба це проводити через конгрес, через сенат. Це озброєння, про яке ми говоримо, для захисту, і таке озброєння можна надавати без додаткових законодавчих резолюцій, президент може це зробити, а ми будемо стимулювати його, щоб він це зробив", - сказав Інхоф.

"Якщо президент цього не зробить, то через наш комітет ми зробимо, щоб це відбулося", - додав він.

Нагадаємо, всередині вересня американські сенатори Роберт Менендес і Боб Коркер внесли в сенат проект закону про нові санкції щодо Росії і про підтримку України, один з пунктів якого передбачає надання нашій країні зброї.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter