ГоловнаПолітика

Радбез ООН не підтримав РФ під час обговорення гуманітарної ситуації в Україні

Більшість країн вважають, що джерелом проблеми є дії самої Росії

Радбез ООН не підтримав РФ під час обговорення гуманітарної ситуації в Україні
Виталий Чуркин, представитель России при Совбезе ООН во время заседания по крымскому вопросу
Фото: EPA/UPG

У ніч проти середи на засіданні Ради Безпеки ООН з приводу гуманітарної ситуації в Україні Росія запропонувала скерувати свою гуманітарну допомогу на схід України в супроводі міжнародних організацій.

Як повідомляє Укрінформ, у відповідь представник України зазначив, що "реальна причина кризи - діяльність незаконних збройних формувань, які підтримує Росія". Він зазначив, що Україна повністю виконує соціальні зобов'язання перед жителями Донецької та Луганської областей, у країні немає гуманітарної кризи, уряд у змозі впоратися із ситуацією і справляється.

"Ми пропонуємо Росії припинити скеровувати найманців і зброю, розпалювати нестабільність", - сказав в.о. постійного представника України в ООН Олександр Павличенко.

Пропозиції РФ не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки. Лише представник КНР не вказав на необхідність роззброїти підтримувані Росією незаконні збройні формування, обмежившись заявами про необхідність "спокою та стриманості, йти на компроміс".

При цьому багато хто з учасників засідання прямо вказав на дії Росії як джерело самої проблеми.

"Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила, - заявив представник Великобританії. - Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку, туди, де немає сепаратистів, люди повертаються". Росія могла б закінчити все це, припинивши свій потік зброї, зауважив представник США.

"Росія із самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять усе можливе, щоб звільнити країну від незаконних збройних формувань", - сказав представник Литви.

Учасники засідання також висловили заклопотаність цілеспрямованим руйнуванням інфраструктури бойовиками, викраденнями і вбивствами людей на контрольованій ними території.

Нагадаємо, Російська Федерація скликала засідання Ради Безпеки ООН "у зв'язку з гуманітарною ситуацією в Україні".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter