ГоловнаПолітика

Путін зупиниться там, де йому дозволить Україна, - Туск

Прем'єр Польщі вважає, що настав момент, коли Україна має діяти рішуче

Путін зупиниться там, де йому дозволить Україна, - Туск
Фото: EPA/UPG

Українці досі діяли раціонально, утримуючись від гострої реакції на дії сепаратистів. Але настав момент, коли Українська держава повинна нарешті діяти рішуче.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, коментуючи початок проведення антитерористичної операції на сході України, повідомляє "Укрінформ".

"Українці досі діяли раціонально, хоча і не знаю, де вони визначили собі межу утримання від гострої реакції. Однак мені здається, що зараз вони дійшли (до цієї межі, - Ред.)", - сказав Туск.

"Настав момент, коли Українська держава повинна діяти рішуче, щоб показати, що не сприймає таких дій (сепаратизму)", - заявив Туск.

Він наголосив, що згоден із позицією української влади у "сприйнятті сепаратистів на сході України як терористів".

На переконання Туска, Путін зупиниться (в Україні) там, де йому дозволить Україна.

"Путін спиниться там, де дозволить Україна. Тому Київ повинен узяти ситуацію у свої руки і сам вирішувати, коли почне боротися за територіальну цілісність країни і які засоби він буде використовувати", - наголосив голова польського уряду.

За його словами, жодна третя сторона не долучатиметься до оборони України більше, ніж це робитимуть самі українці.

"Не потрібно чекати, що США або Франція діятимуть для оборони України більше, ніж вона сама", - вважає Туск.

Він додав, що ніхто не хоче залишити без покарання президента Росії Володимира Путіна, але й ніхто не хоче масштабного конфлікту.

Туск висловив думку, що дії України в Криму без єдиного пострілу зараз стануть "сильною переговорною картою" українського уряду.

"В очах міжнародної спільноти Україна стала державою, яка зробила все можливе, щоб уникнути конфлікту (з Росією)", - констатував голова польського уряду.

Нагадаємо, 13 квітня у Слов'янську триває антитерористична операція.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter