ГоловнаПолітика

Росія вимагає від України не видавати технологію виробництва ракет "Сатана"

У мережі з'явилася інформація про переговори "Південмашу" з Туреччиною

Росія вимагає від України не видавати технологію виробництва ракет "Сатана"
Фото: http://stbcaptain.livejournal.com

МЗС Росії стурбований повідомленнями ЗМІ про переговори підприємства "Південмаш" (Дніпропетровськ) з представниками деяких країн з приводу продажу технології виробництва міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) важкого класу Р-36М2 "Воєвода" (у класифікації США та НАТО ракетам присвоєно назву "Сатана").

Про це йдеться в коментарі МЗС РФ.

Відомство нагадує, що Україна є членом Режиму контролю за ракетною технологією та підписантом Гаазького кодексу поведінки щодо запобігання розповсюдження балістичних ракет. Зокрема, за даними РФ, вона несе зобов'язання "виявляти особливу стриманість при розгляді питання про передачу технології створення ракет, здатних нести корисне навантаження понад 500 кг на відстань більш 300 км".

"При цьому, згідно Керівним принципам РКРТ, найбільш імовірним підсумком розгляду має бути відмова в таких передачах. Крім того, учасники ДКП зобов'язуються не сприяти, не підтримувати і не допомагати іншим країнам у розвитку програм створення балістичних ракет, здатних нести зброю масового знищення. МБР "Воєвода", без сумніву, підпадає під вищезазначені критерії", - сказано в коментарі.

Варто зазначити, що ракети Р-36М2 "Воєвода" продовжують перебувати на озброєнні Ракетних військ стратегічного призначення Росії.

Незважаючи на те, що "Воєводи" зняли з виробництва, їх досі обслуговують українські фахівці.

Раніше в Інтернеті з'явилася інформація про переговори "Південмашу" з Туреччиною стосовно продажу технічної документації та технологій виробництва ракет "Воєвода".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter