ГоловнаПолітика

Асоціація з ЄС: чого очікувати українському споживачеві

Український споживач має можливість уже сьогодні оцінити перевагу європейських стандартів якості

Асоціація з ЄС: чого очікувати українському споживачеві
Фото: dpravda.org

21 березня відбулося підписання політичної частини угоди України з ЄС. Для українського споживача це ще один крок на шляху до європейських стандартів якості, деякі з яких уже реалізують в Україні. Як приклад - компактні люмінесцентні лампи, які відповідають вимогам п'ятої версії (Stage 5) суворої європейської директиви ErP (Energy Related Product), що їх уже продають в Україні.

Європейські стандарти якості для продукції, пов'язаної з кінцевим енергоспоживанням, з одного боку, повинні закріпити вимоги до якості й надійності кінцевих продуктів, а з іншого - зменшити викиди CO2. Українські споживачі вже давно відзначили переваги використання енергоощадних люмінесцентних ламп, але не кожен обізнаний, які саме показники регулюють євростандарти, як це впливає на прості споживчі критерії вибору: надійність і довговічність лампи, її економічність, пише Сегодня.

З вересня 2013 року, тобто з моменту ухвалення останньої версії європейської директиви ErP stage 5, вона стала обов'язковою для всіх виробників компактних люмінесцентних ламп, які продають у країнах ЄС. Варто зазначити, що для Європейського Союзу перехід до п'ятої версії ErP став найбільш радикальним і значущим ривком до посилення вимог якості за всю історію існування директиви.

Якщо говорити мовою цифр, порівняно зі звичайними компактними люмінесцентними лампами в ламп, виготовлених відповідно до стандарту ErP Stage 5, на 40% вище працездатність, на 25% швидший старт і "розігрів", стабільний світловий потік протягом всього терміну служби.

Середній український споживач не звик звертати увагу на такі критерії, як наприклад, уміст ртуті, попри це, логотип ErP stage 5 на упаковці компактних люмінісцентних ламп означає повну відповідність вимогам Європейського Союзу до енергоспоживання, вмісту ртуті, ефективності та надійності ламп.

Сьогодні ErP stage 5 - найактуальніша версія директиви, що регулює якість продукції кінцевого енергоспоживання. У країнах Європейського Союзу кожна одиниця енергопродукції повинна пройти серію тестів і випробувань, тільки після них вона має законне право потрапити на ринок до кінцевого споживача.

Україна, а разом з нею і вітчизняні товаровиробники, лише готується стати на шлях суворого кастингу і жорсткої оцінки продукції відповідно до європейських критеріїв. Проте український споживач має можливість уже сьогодні оцінити перевагу європейських стандартів якості на прикладі компактних люмінесцентних ламп, поки, щоправда, лише зарубіжного виробництва.