ГоловнаПолітика

Турчинов уповноважив Яценюка підписати політичну асоціацію з ЄС

Яценюк вилетів до Брюсселя

Турчинов уповноважив Яценюка підписати політичну асоціацію з ЄС
Фото: Макс Левин

Виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов доручив прем'єр-міністру Арсенієві Яценюку підписати політичні положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Відповідне розпорядження від 19 березня опубліковано на сайті в.о. президента.

"Прем'єр- міністрові України підписати від імені України Заключний акт Позачергового саміту України, з одного боку, і Європейського Союзу та його держав-членів, з іншого боку, і політичні положення (Преамбула, Стаття 1, Розділи I, II, VII) Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку", - сказано в документі.

Голова уряду має підписати Угоду з такою заявою: "Зобов'язання України, що випливають із статті 8 Угоди, про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року будуть виконані після внесення відповідних змін у Конституцію України".

Як повідомляє "Українська правда", Арсеній Яценюк вилетів до Брюсселя звичайним рейсом в економ-класі. На фото - Яценюк у літаку дає інтерв'ю журналістці видання Suddeutsche Zeitung AP.

Фото: @ukrpravda_news

Нагадаємо, підписання політичної частини Угоди про асоціацію з ЄС очікується 21 березня.

7 березня голови держав і урядів країн-членів ЄС на саміті в Брюсселі домовилися про те, що Євросоюз і Україна найближчим часом підпишуть політичну частину Угоди про асоціацію.

Підписання економічної частини УА відбудеться після президентських виборів, але торгові преференції Київ отримає навіть без підписання договору про зону вільної торгівлі.