ГоловнаПолітика

Кличко закликав Меркель заблокувати рахунки оточення Януковича

Опозиціонер вважає, що в руках ЄС та Німеччини, зокрема, є важелі та механізми для застосування санкцій

Кличко закликав Меркель заблокувати рахунки оточення Януковича
Фото: стоп-кадр трансляции

Лідер УДАРу Віталій Кличко попросив федерального канцлера Німеччини Анґелу Меркель заблокувати всі підозрілі банківські перекази українських чиновників.

Про це він заявив під час зустрічі з Меркель у Берліні, повідомляє прес-служба УДАРу.

Кличко зазначив, що зробити можливими кроки до компромісу в Україні реально, якщо показати президентові Віктору Януковичу та його оточенню перспективу заходів із боротьби з відмиванням брудних грошей. І підкреслив, що незастосування санкцій, зокрема, з боку ЄС, тільки штовхає Януковича далі до силових дій.

"Я вважаю, що в руках ЄС і Німеччини, зокрема, є важелі та механізми для застосування санкцій. Тому потрібно провести перевірку походження наявних в країнах ЄС статків Януковича і його близького оточення, а також олігархів, котрі підтримують режим. Всі підозрілі банківські транзакції таких бізнесів  повинні блокуватися відповідно до вимог директив ЄС щодо протидії відмивання грошей. Це матиме прямий вплив і на голосування депутатів від Партії Регіонів у парламенті", - підкреслив Кличко.

Він також зазначив, що вирішення гострої кризи неможливе без змін у структурі влади. І ці зміни мають бути здійснені швидко та у легальний спосіб, щоб отримати схвалення суспільством. Тож Кличко наголосив на необхідності якнайшвидше повернутися до Конституції 2004 року.

"Тиск на Януковича має бути доповнений позитивною програмою для українського народу. Вона, на мою думку, має включати: фінансову та іншу допомогу для подолання кризи. Її має отримати тільки уряд народної довіри; введення безвізового режиму для українців (за виключенням представників режиму Януковича) або, як мінімум, введення безкоштовних віз та полегшення їх отримання; і більш чітке окреслення перспективи членства в ЄС", - сказав Кличко.

Нагадаємо, сьогодні лідери української опозиції - голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк і лідер партії УДАР Віталій Кличко зустрічаються з канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Берліні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter