ГоловнаПолітика

Сьогодні Європарламент ухвалить резолюцію щодо України

В Європарламенті зареєстрували 7 версій резолюції

Сьогодні Європарламент ухвалить резолюцію щодо України
Фото: EPA/UPG

У четвер, 6 лютого, в Європейському парламенті відбудеться голосування щодо спільної резолюції шести фракцій ЄП про ситуацію в Україні. Документ містить 22 пункти.

Резолюція закликає країни та інститути ЄС вжити "негайних дій", включаючи встановлення підвищеного дипломатичного тиску та застосування персональних заходів (зокрема, з заморожування активів і майна) щодо "всіх офіційних осіб і законодавців України й їх бізнес-спонсорів (олігархів)", відповідальних за загибель протестувальників у країні, повідомляє НБН.

Європарламент також вважає за необхідне активізувати зусилля з протидії відмиванню грошей українськими компаніями та бізнесменами в європейських банках.

Разом з тим, документ закликає ЄС, США, МВФ, Світовий банк, ЄБРР і ЄІБ продовжити підготовку довгострокового пакета фінансової допомоги Україні.

"(Європарламент) вважає, що активне втручання членів Європарламенту в Києві може запобігти подальшій ескалації кризи, і закликає встановити постійну місію Європейського парламенту в Україні з метою зняти напруженість і допомогти діалогу між сторонами, а також закликає лідерів фракцій створити цю місію якомога швидше" , - йдеться в резолюції.

Євродепутати також вважають за необхідне створити незалежну комісію з розслідування порушень прав людини під час заворушень в Україні. За їх словами, така комісія повинна працювати "під егідою визнаної міжнародним співтовариством інституції, такої як Рада Європи".

Нагадаємо, раніше ПАРЄ ухвалила жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні. Згідно з резолюцією, питання санкцій щодо української влади можуть розглянути у квітні 2014 року, якщо в Україні триватимуть порушення прав людини і в разі силового розгону Майдану.

Зокрема, ПАРЄ погрожує позбавити Україну права голосу на квітневій сесії, якщо продовжаться грубі порушення прав людини або якщо влада зважиться на силове придушення протестів.