ГоловнаПолітика

Екс-радник Рейгана: адміністрація Обами не повинна втручатися у справи України

Від лицемірства Заходу захоплює дух, вважає Бандоу

Екс-радник Рейгана: адміністрація Обами не повинна втручатися у справи України
Фото: ria.ru

Через 9 років після так званої "помаранчевої революції" проти фальсифікацій на виборах противники українського президента Віктора Януковича сподіваються на повторення того самого сценарію. Проте цього разу головне питання: з ким Київ укладе економічний союз, з Європою чи з Росією, - не стосується Америки, тому адміністрації Обами не слід втручатися в події, пише старший науковий співробітник Інституту Катона, в минулому спеціальний помічник президента Рональда Рейгана Дуг Бандоу в статті «Помаранчева революція повертається в Україну? США слід триматися подалі від цієї боротьби» для Forbes.

«Більшість українців схвалюють західну економічну орієнтацію, в той самий час виступаючи проти конфронтації з Росією щодо вступу до НАТО. Янукович дотримувався цього курсу, проводячи переговори з підписання Угоди про асоціацію з ЄС», - вважає автор.

Експерт стверджує, що мова про повноправне членство з урахуванням численних недоліків Києва та занепокоєння ЄС з приводу недбалого приєднання Болгарії та Румунії, не йшла.

За його словами, навіть за половинчастий союз Брюссель зажадав болючих економічних реформ і політичних поступок. Водночас Володимир Путін вимагав від Києва кинути Євросоюз і приєднатися до очолюваного Москвою Митного союзу (МС).

Бандоу стверджує, що в Брюсселі та Вашингтоні були шоковані діями Росії. Газета The Washington Post назвала їх "грою з нульовою сумою". Завжди готовий до бою сенатор Джон Маккейн заявив, що "втручання Росії у справи України є неприйнятним для США", а Пола Добрянська, екс-заступник держсекретаря США, зажадала "широкого спектру заходів, у тому числі санкцій СОТ, виключення Росії з числа країн G8 і навіть бойкоту зимової Олімпіади 2014 року політичними лідерами, якщо Москва не припинить силову тактику щодо Києва".

"Від лицемірства Заходу захоплює дух, - констатує автор. - І години, не те, що дня, не проходить без того, щоб Вашингтон не спробував підкупити чи залякати уряд іншої країни.

Експерт нарікає на те, що держсекретар США безперервно їздить по світу, розповідаючи іншим народам, як поводитися.

«І після цього Росію звинувачують в ваговитості?, - дивується він. - Яке взагалі діло Брюсселю або Вашингтону до того, що відбувається в Україні? Зараз не 2004 рік, коли мова йшла про чесність виборів. Це просте невдоволення рішенням, яке входить до компетенції уряду. Проте ж західні чиновники й оглядачі поводяться так, немов зустріли реінкарнацію Йосипа Сталіна».

"Україна важлива для українців. Вона також цікавить Росію, але менше Європу і куди менше - США. Захід швидше доб'ється впливу, збільшуючи свою привабливість, а не розглядаючи цю ситуацію як нову холодну війну. ...Ця країна ніколи не належала ні ЄС, ні Вашингтону, щоб вони засмучувалися про її втрату", - підсумовує Бендоу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter