ГоловнаПолітика

В Україні немає умов для лікування Тимошенко, - лікарі клініки Charite

Клініка Charite готова запропонувати мультимодальну терапію.

В Україні немає умов для лікування Тимошенко, - лікарі клініки Charite
Фото: iskra.fm

Лікарі берлінської клініки Charite заявляють про неможливість забезпечення необхідних умов для лікування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в Україні.

"Необхідна ситуація, очевидно, не може бути забезпечена за існуючих умов в Україні. Як і раніше, клініка Charite готова запропонувати таку мультимодальну терапію. Незважаючи ні на що, за будь-яких обставин, для збереження і поліпшення функцій необхідно продовжувати терапевтичні заходи, які застосовувалися до цього часу, щоб перешкодити подальшій хронізації і погіршенні функцій. Лікарі Charite готові і надалі брати участь в лікуванні впродовж тривалого часу", - йдеться у висновках лікарів від 15 жовтня, повідомляє офіційний сайт Тимошенко.

При цьому лікарі вважають, що постійне призначення судових слухань, безперервне відеоспостереження, постійна присутність охорони навіть при бесідах з лікарями, оприлюднення конфіденційних медичних документів, або розповсюдження в ЗМІ відеозаписів загострюють захворювання і роблять неможливим повне одужання.

"До того ж, неконтрольоване відеоспостереження за допомогою відеокамер, яке здійснюються також і чоловіками, обмежує готовність пацієнтки вільно переміщатися", - зазначають медики.

Умови в клініці, запропонованій владою України для лікування екс-прем\'єра Юлії Тимошенко, відповідають всім стандартам. З усього видно, що влада України докладає великі зусилля. — Карл Макс Айнхойпл, Глава німецької клініки "Шаріте"

"У висновках за результатами останнього обстеження, проведеного професором Лутцем Хармсом 17 вересня 2012 року, описується хронізація процесу захворювання. З медичної точки зору, як і раніше, величезний психологічний тиск і неможливість проведення конфіденційних терапевтичних бесід між пацієнткою і лікарями є великою перешкодою на шляху до одужання", - зазначають лікарі.

У другому висновку від 19 жовтня лікарі висловили свою позицію щодо оприлюднення відеозапису з Тимошенко.

"Лікарі Charite рішуче критикують оприлюднення відеозаписів, в яких показується пані Юлія Тимошенко в лікарні, і на проведення яких вона не надавала свого дозволу. Це ще одне серйозне порушення принципу довіри, на який кожен пацієнт може розраховувати без жодних обмежень. Це чергова неправомірна дія", - заявили лікарі.

Як стало відомо раніше, екс-прем'єр міністр Юлія Тимошенко відмовилася від лікування і наполягає на поверненні в Качанівську колонію через неможливість лікуватися під постійним відеоспостереженням.

Водночас Державна пенітенціарна служба заявляє, що в палаті екс-прем'єра Юлії Тимошенко не ведеться відеоспостереження.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter