ГоловнаПолітика

У МЗС України сумніваються, що Сенат США знайомий з резолюцією

Українські дипломати не вірять у санкції США.

У МЗС України сумніваються, що Сенат США знайомий з резолюцією
Фото: Дмитрий Алексеенко

Остання резолюція Сенату США щодо України навряд чи відображає позицію всіх членів Сенату США.

Про це сказав сьогодні на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

"У нас є сумнів у тому, що це думка дійсно всього Сенату. У ситуації, коли текст резолюції не проходив ніякого обговорення на відповідному Комітеті з міжнародних справ, було ухвалено в пакеті з 11 іншими документами абсолютно з інших питань, тобто більшість членів Сенату, наскільки ми знаємо, в принципі не ознайомлені навіть із текстом цього документа", - сказав Волошин.

Також він зазначив, що у МЗС України є сумніви "що ця резолюція насправді є думкою всього сенату США".

Волошин підкреслив, що він не сумнівається в легітимності ухваленого документа, проте відзначив, що "резолюція ухвалювалася вночі, без обговорення, в присутності всього чотирьох сенаторів".

Резолюція сенату США про ситуацію в Україні була ухвалена завдяки дуже великим грошам.— Леонід Кожара, нардеп від Партії регіонів

За словами дипломата, законодавство США дозволяє таку процедуру ухвалення резолюцій, але "є сумніви, що всі 100 сенаторів знайомі з текстом резолюції".

Нагадаємо, 22 вересня Сенат США схвалив резолюцію щодо України. Сенат звернувся до уряду США з вимогою ввести персональні санкції до людей, причетних до політичних репресій в Україні.

Після цього в МЗС України заявили, що не вважають за доцільне коментувати резолюцію, ухвалену сенатом США, тому що вона має декларативний характер.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter