ГоловнаПолітика

Діаспора закликала світ натиснути на українську владу

Конгрес вимагає не допустити ухвалення закону.

Президент Світового конгресу українців Євген Чолій закликав міжнародну спільноту вимагати від влади України відхилити законопроект про криміналізацію наклепу.

Про це повідомили в прес-службі СКУ, посилаючись на відповідний лист Чолія.

"Законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп є серйозною загрозою для демократії", - зазначили в конгресі.

Також, як зазначається в листі, ухвалення такого законопроекту стане кроком назад у питанні свободи слова в Україні і дозволить владним структурам позбавити опозицію та засоби масової інформації права на вільне висловлювання своїх думок.

СКУ зазначив, що таке законодавство суперечить підписаним Україною міжнародним конвенціям і, зокрема, Європейській конвенції з прав людини та Міжнародному пакту про громадянські та політичні права.

Копію цього листа СКУ надіслав Президенту України Вікторові Януковичу і голові Верховної Ради України Володимирові Литвину, яких закликав не допустити ухвалення законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп.

”Однією з перешкод для розвитку медіа-простору в Україні є хибні стереотипи про недостатність свободи слова в нашій країні. На мою думку, це пов\'язано з браком об\'єктивної інформації, як насправді виглядає ситуація” — Віктор Янукович, Президент України

Як відомо, 18 вересня український парламент прийняв у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув'язнення.

Цей проект закону вже спричинив критику з боку Єврокомісії, Ради Європи, ОБСЄ та депутатів Європарламенту.

Нагадаємо, сьогодні в Інтернеті стартувала акція протесту проти законопроекту про наклеп, ухваленого в першому читанні.

Цей закон стосується не тільки журналістів, а й усіх громадян, і є загрозою для всього громадянського суспільства, наголошено в спільній заяві журналістів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter