ГоловнаПолітика

Тимошенко не варто сподіватися на швидке ухвалення резолюції США

До кінця року документ навряд набуде чинності.

Тимошенко не варто сподіватися на швидке ухвалення резолюції США
Фото: en.wikipedia

Проект резолюції щодо України, затверджений комітетом із міжнародних відносин сенату США, навряд пройде до кінця року всі процедури для набуття чинності.

Про це пише видання "КоммерсантЪ-Украина".

Згідно з процедурою, проект резолюції, затверджений комітетом, тепер має схвалити сенат США, після чого пройти розгляд у конгресі і, в разі прийняття, його підпише президент США.

Шансів на те, що всі процедури пройдуть швидко і завершаться ще цього року, практично немає. Річ у тім, що до президентських виборів у США, які відбудуться 6 листопада, відбудеться всього два засідання сенату (20-го та 21 вересня), і до їх порядку денного текст резолюції не включено.

Якщо вибори пройдуть нормально - я думаю, що про цю резолюцію просто забудуть, як про страшний сон— Олег Волошин, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України

Нагадаємо, вчора комітет із міжнародних відносин сенату США схвалив проект резолюції, що закликає негайно звільнити з-під варти екс-прем'єра Юлію Тимошенко. У документі також міститься звернення до держдепартаменту США та Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) з проханням "застосувати дипломатичний тиск" на Президента Віктора Януковича і заборонити видачу віз тим, хто причетний до укладення та жорстокого поводження з Тимошенко.

До документа додано підготовлений партією "Батьківщина" список 54 українських чиновників, щодо яких, на думку опозиції, має бути застосовано санкції, зокрема, заборону на в'їзд у США та арешт рахунків.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter