ГоловнаПолітика

Рішення суду за касацією Тимошенко не було сюрпризом для багатьох в ЄС, - євроексперт

Брюссель сподівався, що справи проти Тимошенко і її соратників будуть припинені.

Рішення суду за касацією Тимошенко не було сюрпризом для багатьох в ЄС, - євроексперт
Фото: dpravda.org

Рішення Вищого спецсуду у "газовій справі" Юлії Тимошенко буде мати негативні наслідки для вже досить складних відносин Києва і Брюсселя.

Про це заявила експерт Центру Карнегі в Брюсселі Ольга Шумило-Тапіола в середу в Брюсселі.

"Брюссель не міг і не збирався впливати на рішення українського суду. Однак сподівався, що політично мотивовані справи - а саме так вони бачаться в столицях ЄС - проти Тимошенко та її соратників будуть припинені".

На думку експерта, рішення українського суду "підтвердило вже існуючу тезу про те, що для офіційного Києва набагато важливіше виглядати "непохитним і послідовним" всередині країни, ніж слідувати європейським нормам.

"На сьогодні складно сказати, наскільки погіршиться ситуація, тому що справа Тимошенко - це одна з трьох умов відновлення відносин між сторонами", - додала вона.

Однак експерт зазначила, що для багатьох в ЄС це рішення не є сюрпризом.

"Однозначно, для тих країн-членів ЄС, які до сьогодні виступали за тісну співпрацю з Україною, наступають складні дні. Аргументів для співпраці - як, наприклад, для підписання Угоди про асоціацію - не залишилося. Хто з лідерів ЄС захоче увійти в історію як людина, яка підпише договір з країною, яка не поважає базові принципи ЄС?", - пояснила вона.

За словами експерта, "в цій непростій грі тим, хто програв, все-таки залишиться Київ".

"Це йому потрібні інвестиції, кредити і ринки ЄС. Це йому потрібен захист від російського тиску. Однак для ЄС простягнути руку Україні в цих умовах буде важко", - резюмувала Шумило-Тапіола.

Нагадаємо, сьогодні, 29 серпня, Вищий спецсуд оголосив рішення, яким визнав законним вирок Тимошенко у газовій справі.

Суд постановив, що рішення судів перших інстанцій є законними і оскарженню не підлягають.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter