ГоловнаПолітика

У Януковича зробили відповідальним Литвина за неточності в законі про мови

Адміністрація Президента написала роз'яснювальний лист.

У Януковича зробили відповідальним Литвина за неточності в законі про мови
Фото: tsn.ua

В Адміністрації Президента вважають, що виправлення нестиковок і неточностей в законі про мови - це обов'язок спікера Володимира Литвина.

Про це, як розповів адвокат Клим Братковський, повідомляється в роз'яснювальному листі Адміністрації Президента України, отриманому у відповідь на запит про нестиковки, допущені в скандальному законі Колесніченка-Ківалова.

Так, в документі вказується, що якщо текст закону завізовано головою комітету та керівником секретаріату з зауваженнями, то вони разом із текстом закону подаються главі ВР України. Спікер, в свою чергу, в разі виявлення у поданому на підпис законі редакційних неточностей або явних невідповідностей між положеннями, може внести на розгляд ВР пропозиції про виправлення неточностей або неузгодженостей.

Водночас слід зазначити, що як Головне науково-експертне управління ВР, так і профільний комітет негативно відгукнулися про запропонований законопроект. Зокрема, у висновку Управління вказується, що документ слід відправити на доопрацювання в першому ж читанні. А у висновках комітету - що законопроект не відповідає положенням Конституції і не має фінансово-економічного обґрунтування, у зв'язку з чим його має бути взагалі відхилено.

Нагадаємо, як заявляла радник Януковича Ганна Герман, "планку" для надання мові статусу регіональної потрібно підвищити в 2-3 рази - до 20-30% носіїв цієї мови від загальної кількості населення регіону.

Вона також заявила, що на ухвалення та підписання "мовного" закону гостро відреагувала тільки українська еліта, на відміну від більшості українського суспільства.

Джерело: "Комментарии"
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook