ГоловнаПолітика

Російська мова стала регіональною в Харкові

Фракція партії "Батьківщина" залишила сесійну залу перед голосуванням.

Депутати Харківської міськради сьогодні на позачерговій сесії проголосували за надання російській мові статусу регіональної.

"За" ухвалення рішення проголосували 76 депутатів. Фракція партії "Батьківщина" залишила сесійну залу перед голосуванням.

У рішенні сесії наголошується, що російську мову використовуватимуть як другу мову в діловодстві органів місцевого самоврядування, в найменуваннях установ, написах на печатках, офіційних бланках, бланках для голосування і в низці інших випадків.

За даними Всеукраїнського перепису населення за 2001 рік, російську мову рідною визнали 954 900 жителів Харкова (65,9% від загальної кількості).

Як відомо, російській мові вже надали статус регіональної Одеська міська й обласна ради, Запорізька і Донецька обласні ради і Севастопольська міська, а також Луганська, Дніпропетровська та Херсонська облради.

Нагадаємо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про засади державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність у регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter