ГоловнаПолітика

ЄС: Україна порушила свої міжнародні зобов'язання

Видавши Росії біженця.

ЄС: Україна порушила свої міжнародні зобов'язання

Євросоюз глибоко стурбований екстрадицією з України в Росію визнаного відповідно до міжнародних законів біженця.

Про це йдеться в спільній заяві прес-секретарів верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон і європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле.

Ештон і Фюле "глибоко стурбовані звісткою, що людина з Росії (Республіка Інгушетія), яка була визнана біженцем у відповідності з міжнародним правом, була екстрадована з України 15 серпня".

"Вони повністю підтримують висновок Агентства ООН у справах біженців у тому, що цей випадок свідчить про порушення зобов'язань дотримуватися принципу неприпустимості примусового повернення", - йдеться в заяві.

У зв'язку з цим Ештон і Фюле зазначають, що План дій щодо лібералізації візового режиму в рамках візового діалогу між ЄС та Україною включає в себе низку зобов'язань Києва щодо ухвалення законодавства про притулок у відповідності з міжнародними та європейськими стандартами, в тому числі, захисту прав осіб, які шукають притулку, та біженців.

"Варто жалю те, що в цьому випадку Україна, схоже, не поважає ці зобов'язання, незважаючи на неодноразові та чіткі прохання, які були висловлені за останні тижні від Агентства ООН у справах біженців та ЄС", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, апеляційний суд Одеської області підтримав пропозицію прокуратури про екстрадицію в Росію головного фігуранта у кримінальній справі за фактом підготовки замаху на президента РФ Володимира Путіна Адама Осмаєва.

У п'ятницю дружина Осмаєва, громадянка України Аміна Окуєва звернулася до Президента Віктора Януковича з проханням не видавати її чоловіка Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter