ГоловнаПолітика

Колесніченко: закон про мови не зашкодить бюджетам

Депутат додав, що фінансові зміни будуть чинними вже з наступного року.

Колесніченко: закон про мови не зашкодить бюджетам
Фото: Артем Атаманюк

Запровадження "мовного" закону не обтяжить ані місцеві, ані державний бюджети.

Про це заявив депутат від Партії регіонів, один з авторів скандального закону Вадим Колесніченко.

"Зараз починається велика робота за заявами від батьків дітей, які перебувають у державних садках і у школах, оскільки закон зобов'язує подати заяву про мову навчання. Це місяць-півтора. Після цього будуть заяви, буде з'ясовуватися ситуація і буде перерозподіл по класах, учителях, перерозподіл підручників, фінансування", - розповів він.

Депутат додав, що, відповідно до тих можливостей, які є на завершення бюджетного року, це буде закладатися з наступного року.

46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську, не єврейську мову, ідиш чи іврит, я не знаю, як там. Ці мови розуміє лише жменька людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє весь народ— заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов

"Це потрібно для того, щоб з'ясувати, яку заявку слід надсилати в державний бюджет, а які програми будуть фінансуватися з місцевого бюджету. Але це такі кошти, я не думаю, що якимось чином переобтяжать чи місцевий, чи державний бюджет", - переконаний Колесніченко.

Коментуючи заяву міністра освіти і науки Дмитра Табачника про те, що цього року з 2,6 мільйона підручників 1,9 мільйона вже надруковано російською, "регіонал" пояснив: "Протягом останніх 7 років підручники для шкіл із російською мовою навчання взагалі не друкувалися" .

"Буде переорієнтація в педагогічних планах, і будуть переорієнтовані класи з навчання: чи то вивчення російської мови, чи навчання, наприклад, російською. Або вивчення румунської, або угорської мов, навчання ними. При всьому цьому, відповідно до закону, кожна людина зобов'язана вивчати українську мову в обсязі, який дає можливість розвиватися в українську націю і український народ", - запевнив "регіонал".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter